برترین راه چاره در معکوس کردن دیابت

به گزارش تور روسیه ارزان، نتایج تحقیقات نشان می دهد، افرادی که حداقل 10 درصد از وزن بدن خود را در پنج سال اول پس از تشخیص دیابت نوع 2 از دست می دهند، به احتمال زیاد از شر این بیماری خلاص می شوند.

برترین راه چاره در معکوس کردن دیابت

نتایج این مطالعه نشان داد که کاهش وزن 10 درصدی در مقایسه با بیمارانی که وزن کم نمی نمایند، می تواند شانس بهبودی را دو برابر کند به این معنی که افراد مبتلا به دیابت تا زمانی که به تدریج وزن خود را کاهش دهند می توانند بر این بیماری غلبه نمایند.

دکتر هاجیرا دمبا میلر، محقق ارشد این تحقیق گفت: ما مدتی است که می دانیم با استفاده از اقدامات نسبتا شدید مانند برنامه های فشرده کاهش وزن و محدودیت شدید کالری، می توان دیابت را بهبود بخشید.

این مداخلات می تواند برای افراد بسیار چالش برانگیز باشد و دستیابی به آنها سخت است اما، نتایج ما نشان می دهد که ممکن است بتوانیم از شر دیابت حداقل برای پنج سال، با کاهش وزن کمتر از 10 درصد خلاص شد. این مورد برای بسیاری از افراد انگیزه بخش تر و در نتیجه دست یافتنی تر خواهد بود.

بیش از 400 میلیون نفر در دنیا به دیابت نوع 2 مبتلا هستند و در خطر ابتلا به بیماری قلبی، نابینایی، سکته مغزی و قطع اندام تحتانی قرار دارند.

دارو همراه با تغییرات مثبت در شیوه زندگی می تواند به بیماران یاری کند تا با این شرایط کنار بیایند البته نشان داده شده است که رژیم های ورزشی سخت یا برنامه های رژیم غذایی سخت، سطح گلوکز خون را به حالت عادی برمی گردانند و دیابت را درمان می نمایند.

برنامه های مدیریت کاهش وزن معمولا به محدودیت های کالری سفت و سخت در یک دوره زمانی کوتاه احتیاج دارند.

نتایج مطالعات گذشته نشان داده است که از هر 10 بیمار تازه تشخیص داده شده به دیابت، 9 نفر و 50 درصد افراد مبتلا به دیابت طولانی مدت با پیروی از یک رژیم غذایی فشرده کم کالری به مدت هشت هفته تحت نظارت بالینی، از این بیماری بهبود یافته اند.

رژیم غذایی بسیار کم کالری شامل مصرف 700 کالری در روز است.

پروفسور سیمون گریفین، محقق ارشد این تحقیق گفت: این امر اهمیت مدیریت وزن را تقویت می نماید که می تواند به وسیله تغییر در رژیم غذایی و افزایش فعالیت بدنی به دست آید.

دیابت نوع 2، اگرچه یک بیماری مزمن است، می تواند منجر به عوارض قابل توجهی گردد اما همانطور که مطالعه ما نشان می دهد، می توان آن را کنترل و حتی معکوس کرد.

منبع: گردشبان
انتشار: 7 تیر 1402 بروزرسانی: 7 تیر 1402 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 2576

به "برترین راه چاره در معکوس کردن دیابت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین راه چاره در معکوس کردن دیابت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید