سلامتی و پزشکی

دستگاه هوشمند ضدعفونی کننده اسکناس از سوی پژوهشگران دانشگاه سهند طراحی و ساخته شد

پژوهشگران تیم فناور واحد تحقیق و توسعه مستقر در مرکز رشد واحد های فناور دانشگاه صنعتی سهند، در راستای مبارزه با شیوع بیماری کرونا پیروز به طراحی و ساخت دستگاه هوشمند ضدعفونی کننده اسکناس شدند.

10 خرداد 1399

باید از حقوق مردم به دور از سیاسی بازی و بان بازی دفاع کنیم

خبرنگاران/لرستان منتخب مردم سلسله و دلفان در مجلس گفت: باید از حقوق مردم به دور از سیاسی بازی و باندبازی دفاع و برای توسعه استان و شهرستان ها قدمی برداریم.

10 خرداد 1399

خبرنگاران اسرافیل شیرچی در کنار همیم را خوش نوشت

تهران-خبرنگاران- اسرافیل شیرچی هنرمند خوشنویس با پیوستن به پویش مشاهنر با نوشتن جمله در کنار همیم با خط خوش مردم را به ماندن در خانه فراخواند.

9 خرداد 1399

فرآیند بازسازی ساختمان

فرآیند بازسازی ساختمانبا توجه به نوع بنا، در هر پروژه ساختمانی فرآیند بازسازی ساختمان متفاوت است اما مراحل اولیه در همه آنها یکسان است و برای انجام یک پروژه پیروز باید این مراحل را شناخته و درک کنید تا بدانید که چه کارهایی باید انجام دهید. میزان پیچیدگی...

8 خرداد 1399

سرنوشت مرد بازنشسته در گرو نظر پزشکی قانونی

تصمیم گیری درباره سرنوشت مرد میانسالی که متهم است به خاطر باز گذاشتن آب داغ در حمام باعث مرگ همسر بیمارش شده به اعلام نظر کارشناسان پزشکی قانونی گره خورده است.

8 خرداد 1399

10 اپلیکیشن برتر جهان معرفی شد

آمارهای منتشرشده نشان می دهند اپلیکیشن تیک تاک با سبقت از واتس اپ و سایر برنامه های فیسبوکی جایگاه نخست پردانلودترین اپلیکیشن های جهان را به خود اختصاص داده است.

6 خرداد 1399

پلیس برای مقابله با کرونا پای کار بوده و هست، سال جاری پرتوان تر از قبل خدمتگزار مردم خواهیم بود

خبرنگاران/کرمانشاه فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: پلیس در سال جدید پرتوان تر از قبل خدمتگزاری خود را برای مردم تداوم بخشیده و شرایط امن تری را در سطح استان ایجاد خواهد نمود.

5 خرداد 1399

فرایند ابتلا به کرونا در چهار کشور اروپایی نزولی شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، آمار مبتلایان به کرونا در بعضی کشورهای اروپایی فرایند نزولی پیدا نموده است.

3 خرداد 1399

اگر مشکل ساز شوید شما را در گور خواهم گذاشت!

رئیس جمهور فیلیپین در یک نطق تلویزیونی دستور داده است به افرادی که قوانین قرنطینه در این کشور را نقض می نمایند، شلیک گردد.

2 خرداد 1399

چگونه از بروز انگ اجتماعی نسبت به مبتلایان به کرونا پیشگیری کنیم؟

با طغیان کرونا، هراس ابتلا به این بیماری جهان را فراگرفته است اما نباید اجازه دهیم که این بیماری تبدیل به نوعی انگ شود.

1 خرداد 1399

آخرین شرایط ترافیکی جاده های کشور، چهارشنبه سیزدهم فروردین

مرکز مدیریت راه های کشور آخرین ممنوعیت ها و محدودیت های ترافیکی جاده های کشور را در روز چهار شنبه 13 فروردین را اعلام نمود.

1 خرداد 1399

داشتن روحیه شاد با 6 توصیه ای که حال تان را خوب می نماید

در یک دنیای کامل و ایدئال، روحیه شاد و خوبی دارید، هیچ وقت بدخلق نیستید، احساس شکست نمی کنید، از هیچ کس و هیچ چیزی عصبانی نیستید و موضوعی که باعث اذیت و آزار دیگران باشد، در آن وجود ندارد. البته، نباید فراموش کرد زندگی گاهی کسل کننده می گردد و همواره...

29 اردیبهشت 1399

اسامی بعضی استان ها که از پیک کرونا خارج شدند ، نگران بازگشت مسافرانیم

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت با اشاره به اینکه بعضی از استان ها از پیک بیماری کرونا خارج شده اند، گفت: هرچند فرایند بیماری کرونا در اغلب استان ها روبه افزایش است اما در استان هایی مانند قم، گیلان، مازندران و مرکزی شاهد کاهش تعداد مبتلایان هستیم.

29 اردیبهشت 1399

شمار قربانیان ویروس کووید- 19 در ایتالیا از مرز 10،000 تن گذشت

به گزارش خبرنگاران به نقل از راشاتودی، با افزایش شمار مبتلایان به ویروس کووید -19 در ایتالیا (92000 نفر)، تعداد کل مرگ و میر ناشی از این بیماری نیز با نرخی 11 درصدی به دست کم 10،023 نفر در روز شنبه رسید.

27 اردیبهشت 1399

امکانات بخش ای سی یو اردستان در حد بیمارستان های استان است

خبرنگاران/اصفهان دستیار ویژه استاندار اصفهان با اشاره به امکانات بیمارستان شهید بهشتی اردستان گفت: امکانات بخش ای سی یو اردستان در حد بیمارستان های استان است و از این بابت کمبودی وجود ندارد.

24 اردیبهشت 1399

نرخ بیکاری کانادا به پایین ترین سطح 40 سال اخیر رسید

خبرنگاران: ماه گذشته بیش از 34 هزار فرصت شغلی در کانادا ایجاد شد.

23 اردیبهشت 1399

شمخانی: مدافعان سلامت در شرایط تحریم جان شان را کف دست گرفته اند

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: در دفاع مقدس با وجود تحریم تسلیحاتی، جوان ایرانی صدام و حامیانش را شکست داد و جهان را شگفت زده کرد و این بار مدافعان سلامت در شرایط تحریم بی سابقه، جان شان را کف دست گرفته اند و دوباره شگفتی در راه است. ...

22 اردیبهشت 1399

کشورهای نفتی چگونه به جنگ کرونا رفتند؟

در میان 20 کشور بزرگ تولیدکننده نفت شاید تنها یک کشور است که تا به امروز از اپیدمی ویروس کرونا تا حدودی مصون مانده اما این کشور هم مسائل بزرگی را تجربه می کند.

22 اردیبهشت 1399

جزییات تازه از فراوری داروی ایرانی ضدکرونا ، کاهش جانباختگان کرونا با تغییر پروتکل درمان

مسئول امور توزیع داروهای کرونا در سازمان غذا و دارو، از کاهش ریت مرگ و میر بیماران کرونا با تغییر پروتکل درمانی اطلاع داد و جزییات فراوری داروی ایرانی ضدکرونا را تشریح کرد.

21 اردیبهشت 1399

دلایل به حاشیه رفتن قانون تامین مسکن فرهنگیان

خبرنگاران:معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: با تصویب قانون تأمین مسکن فرهنگیان از سال 68 تا 85 حدود 12500 واحد مسکونی و 85 هزار قطعه زمین به فرهنگیان واگذار شده است و با اجرای طرح مسکن مهر عملا مفاد این قانون به حاشیه رفت.

20 اردیبهشت 1399
تعداد: (151)