کوشش مرگبار مار تاجدار برای بلعیدن هزارپای غول پیکر

به گزارش تور روسیه ارزان، مار تاجدار ریم راک (rim rock crowned snake) یکی از کمیاب ترین مارهای آمریکا است که در معرض خطر انقراض واقع شده است. اخیرا یکی از این مارها در پارک ملی فلوریدا در حالی پیدا شد که در کوشش برای بلعیدن یک هزارپای غول پیکر جانش را از دست داده بود.

کوشش مرگبار مار تاجدار برای بلعیدن هزارپای غول پیکر

به گزارش فرادید؛ این مار را یک بازدیدکننده در منطقۀ کی لارگو پیدا کرد. زمانی که جسد مار پیدا شد هنوز نیمی از بدن هزارپا از دهانش بیرون مانده بود.

این اولین بار در طول چهار سال بود که یک نمونه از این مار رویت می شد. به علاوه این اولین بار بود که محققان می توانستند ببینند که مارهای ریم راک به چه نوع غذایی علاقه دارند؛ هر چند که البته این بار لقمه برای مار بسیار گلوگیر بوده است!

مارهای تاجدار ریم راک که بومی جنوب شرق آمریکا هستند جزء مارهای غیر سمی به شمار می آیند و اندازۀ آن ها نهایتا تا 20 سانتیمتر می رسد.

جانوری هم که مار قصد شکارش را داشته، یک هزارپای جوان از نوع هزارپاهای غول پیکر منطقۀ کی با نام علمی اسکولوپندرا آلترنانس (Scolopendra alternans) بوده است. اندازۀ این هزارپاها در زمان بلوغ کامل می تواند تا 19 سانتیمتر هم برسد (یعنی درست به اندازۀ مار تاجدار).

منبع: فرارو
انتشار: 26 مرداد 1402 بروزرسانی: 26 مرداد 1402 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 2595

به "کوشش مرگبار مار تاجدار برای بلعیدن هزارپای غول پیکر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش مرگبار مار تاجدار برای بلعیدن هزارپای غول پیکر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید