خبرنگاران قهرمانان ورزشی که با شیوع کرونا به دشت و کوه زدند

به گزارش تور روسیه ارزان، دزفول-خبرنگاران- شاید با شیوع کرونا و تعطیلی باشگاه ها تصور بر این بود که قهرمانان ورزشی شهرستان گتوند قید تمرین را می زنند ولی آنها تمرینات خود را برای حفظ آمادگی جسمانی با رعایت توصیه های بهداشتی در خانه، دشت و کوه ادامه دادند.

خبرنگاران قهرمانان ورزشی که با شیوع کرونا به دشت و کوه زدند

به گزارش تور روسیه ارزان، با شیوع ویروس کرونا در ایران، فعالیت اماکن و باشگاه های ورزشی از سوی وزارت ورزش و جوانان ممنوع اعلام شد، اما قهرمانان ورزشی گتوند تمرینات خود را رها نکردند و بعد از گذشت بیش از 2 ماه به شکل انفرادی و یا تعداد محدود در خانه ها و فضاهای باز به تمرین خود ادامه دادند.

به گفته بعضی مربیان و ورزشکاران، ورزش و تقویت قوای جسمی یکی از راههای مقابله با ویروس کرونا است لذا ورزشکاران شهرستان گتوند اگرچه سخت اما هرگز تمرینات ورزشی خود را ترک نکردند و با حفظ آمادگی بدنی خود به جنگ با کرونا رفتند.

امین میرزا زاده قهرمان گتوندی کشتی دنیا با اشاره به شرایط این روزهای خود به خبرنگار تور روسیه ارزان گفت: بهترین روش برای مقابله با کرونا در خانه ماندن و رعایت توصیه های بهداشتی است.

وی خواهان رعایت این توصیه ها از سوی مردم برای قطع زنجیره ویروس کرونا شد و اضافه نمود: بعد از شیوع کرونا برای حفظ آمادگی بدن، تمریناتم را در فضای باز انجام دادم.

عضو تیم ملی کشتی فرنگی و دارنده مدال طلای دنیای ادامه داد: به علت حضور در مسابقات المپیک 2020 برای جلوگیری از افت بدنی و دور ماندن از محل های پرتردد و سالن های ورزشی، تمرینات خود را با رعایت اصول بهداشتی به همراه سینا طالبوند از مربیان کشوری و تعداد محدودی از ورزشکاران در دشت ها و کوه های سرسبز شهرستان گتوند انجام می دهیم.

میرزا زاده اظهارداشت: به طور قطع این تمرینات برای ورزشکاران حرفه ای و به ویژه ورزش کشتی که احتیاج به تشک برای اجرای فنون و تاکتیک دارند، کافی نیست لذا امیدواریم هرچه زودتر این ویروس ریشه کن گردد تا در شرایط مناسب تری تمرینات خود را دنبال کنیم.

این نخبه کشتی ایران در سرانجام توصیه کرد: همه باید دست به دست هم دهیم و با روحیه خوب البته با دست کم نگرفتن کرونا و رعایت توصیه های بهداشتی این ویروس ناشناخته را شکست دهیم و به قول کشتی گیران پشتش را به خاک بمالیم.

ورزشکار قهرمان شهر ترکالکی گتوند نیز در گفت و گو با خبرنگار تور روسیه ارزان به ورزشکاران توصیه کرد با توجه به شیوع کرونا در خانه های خود تمرین نمایند و به جز کارهای ضروری از خانه بیرون نروند.

ملک حسین غلامی با بیان اینکه برای ورزش از فضای خانه استفاده می کنم، ادامه داد: خانه را باید به شکل یک باشگاه در آورد؛ احتیاج از طریق زیادی برای ورزش نیست، یک ساعت در روز ورزش کردن نیز کافی است تا با توجه به دوری از باشگاه، آمادگی خود را حفظ کنیم.

این ورزشکار قهرمان که سابقه پنج سال ورزش در رشته پرورش اندام و پنج حکم قهرمانی در رشته های پرس سینه، دد لیفت و اسکات دارد، گفت: توصیه من به تمام ورزشکاران فاصله نگرفتن از ورزش تا ریشه کن شدن کرونا است.

بانوی قهرمان رشته دو و میدانی از شهر جنت مکان گتوند نیز به نحوه ورزش کردنش در روزهای بحرانی کرونا اشاره و اعلام کرد: بیشتر تمرینات ورزشی را این روزها در خانه و به صورت انفرادی انجام می دهم و بعضی از روزها به علت محدودیت فضا برای ورزش دو و میدانی به همراه تعداد محدودی از ورزشکاران از فضاهای آزاد و کم تردد استفاده می کنم.

نازنین جمالی پور با بیان اینکه بیش از چهار سال ورزش دو و میدانی را به صورت حرفه ای انجام می دهم، ادامه داد: ورزشکاران برای حفظ سلامتی و آمادگی خود، ورزش را ترک ننمایند.

دارنده چند مدال کشوری و استانی در رشته دو و میدانی گفت: ورزشکاران می توانند تا ریشه کن شدن کرونا با رعایت توصیه های بهداشتی از فضای خانه برای ورزش استفاده نمایند.

به گزارش تور روسیه ارزان براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا و به منظور پیشگیری از ابتلای ورزشکاران به این بیماری، فعالیت تمام باشگاه های ورزشی خوزستان در رشته های مختلف از اسفند سال گذشته ممنوع اعلام شده است.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بارها به عموم شهروندان توصیه نموده برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در خانه بمانند و سفرهای درون و برون شهری را محدود نمایند.

ویروس کرونا که کووید - 19 نیز نامیده می گردد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد و تا به امروز به بیش از 200 کشور سرایت نموده و سازمان بهداشت دنیای را برآن داشته تا شرایط فوق العاده اعلام کند.

منبع: ایرنا
انتشار: 14 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 1328

به "خبرنگاران قهرمانان ورزشی که با شیوع کرونا به دشت و کوه زدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران قهرمانان ورزشی که با شیوع کرونا به دشت و کوه زدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید