خبرنگاران 15 میلیارد تومان وام اشتغال به معتادان بهبود یافته در همدان پرداخت شد

به گزارش تور روسیه ارزان، همدان-خبرنگاران- مدیرکل سازمان بهزیستی استان همدان گفت: 15 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی از ابتدای امسال تا به امروز به 318 نفر از معتادان بهبود یافته در استان پرداخت شده است.

خبرنگاران 15 میلیارد تومان وام اشتغال به معتادان بهبود یافته در همدان پرداخت شد

مهدی دیناری روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران با اشاره به اینکه اشتغال بعد از درمان معتادان یکی از عوامل مهم جلوگیری از بازگشت مجدد آنان به اعتیاد است، اضافه کرد: هفت میلیارد و 600 میلیون تومان از این تسهیلات به 153 نفر از معتادان بهبود یافته ساکن در مناطق روستایی استان همدان پرداخت شده است.

مدیرکل بهزیستی استان همدان گفت: تسهیلات اشتغال زایی یک تا سه سال بعد از درمان فرد معتادان و با اطمینان از پاکی و سلامت کامل فرد برای ایجاد فرصت های شغلی پایدار و همچنین توسعه روستایی پرداخت می گردد.

دیناری گفت: با هدف افزایش مهارت معتادان بعد از طی مراحل ترک اعتیاد، تفاهم نامه ای بین اداره بهزستی و مرکز آموزش فنی و حرفه ای منعقد شده تا دوره های آموزشی ویژه ای نیز برای مهارت آموزی این افراد در راستای ایجاد مشاغل پایدار و مولد برگزار گردد.

ارائه خدمات نگهداری و آموزشی در مرکز ماده 16 به معتادان متجاهر

مدیرکل سازمان بهزیستی استان همدان همچنین با اشاره به اجرای طرح جمع آوری معتادان متجاهر، گفت: معتادان متجاهر از سطح استان همدان جمع آوری و در مراکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب معتادان موضوع ماده 16 تحت نظارت بهزیستی پذیرش می شوند.

دیناری گفت: در راستای جمع آموری معتادان متجاهر وظایفی برای دستگاه ها و سازمانهای مختلف پیش بینی شده و در واقع نیروی انتظامی وظیفه جمع آوری، دستگاه قضایی وظیفه ترخیص و سازمان بهزیستی نیز نگهداری افراد را بر عهده دارند.

وی توضیح داد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و با عنایت به بخشنامه ستاد ملی مبارزه با کرونا، تمهیدات ویژه ای برای جمع آوری معتادان متجاهر در استان همدان اجرا شده و یک مرکز قرنطینه با ظرفیت 30 نفر و با رعایت پروتکل بهداشتی و فاصله گذاری تجهیز شده است.

مدیرکل سازمان بهزیستی استان همدان اعلام کرد: بر همین اساس معتادان متجاهر پس از جمع آوری از سطح شهر به مرکز قرنطینه ارجاع و پس از انجام تست کرونا چنانچه علائمی نداشته باشند در این مراکز نگهداری و پس از گذشت 2 هفته در مراکز ماده 16 پذیرفته و در صورت مثبت بودن تست در مرکز ایزوله تحت نظر کادر درمان نگهداری و درمان می شوند.

مرکز ترک اعتیاد ماده 16 همدان 468 فرد معتاد را در 9 ماه نخست سال جاری پذیرش نموده که از این تعداد 199 نفر مجرد، 184 نفر متاهل و 85 نفر نیز مطلقه بودند، از مجموع معتادان پذیرش شده در این مرکز 99 نفر بیکار و مابقی شاغل (کارگر و شغل آزاد) هستند.

مراکز ترک اعتیاد ماده 16 محل نگهداری و درمان معتادان متجاهر و کارتن خواب هستند که فرد معتاد در یک دوره سه ماهه علاوه بر درمان در کلاس های حرفه و مهارت آموزی نیز حاضر می شود.

منبع: ایرنا
انتشار: 22 اسفند 1399 بروزرسانی: 22 اسفند 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 1796

به "خبرنگاران 15 میلیارد تومان وام اشتغال به معتادان بهبود یافته در همدان پرداخت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 15 میلیارد تومان وام اشتغال به معتادان بهبود یافته در همدان پرداخت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید