دختر 16ساله قربانی لایو اینستاگرام

به گزارش تور روسیه ارزان، به نام خدا، موضوع انشاء: دید من نسبت به زندگی. زندگی همه ما این روزها شده است ماسک و دستکش و قیمت دلار و سکه. زندگی شده دلتنگی برای یک بغل ساده. زندگی شده کابوس این که فردا که چشمان مان را باز می کنیم، آیا هنوز عزیزان مان کنارمان هستند یا فردا چه چیزی در انتظار خودمان است ... .

دختر 16ساله قربانی لایو اینستاگرام

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران، این جملات، بخشی از یکی از آخرین انشاء های الهه انصاری فرد است که ساعاتی پس از مرگش در فضای مجازی دست به دست شد.

دختر نوجوان 16ساله طبسی که 21 اردیبهشت ماه سال جاری و به گفته شاهدان حادثه و خانواده الهه، زندگی و جان شیرین اش، فدای لایو اینستاگرامی زن جوانی شد که هنگام رانندگی در خودروی پراید خود برگزار نموده بود.

خبر مرگ الهه فقط در حد یک خبر کوتاه شاید 50کلمه ای از سوی رئیس پلیس هدایت و رانندگی شهرستان طبس اعلام شد و در حد و اندازه همان خبر هم باقی ماند اما صدای گرفته و پر از خش و گریه مادر الهه، نشان از فاجعه ای عظیم دارد.

پس از حادثه، هیچ کدام از اعضای خانواده الهه با هیچ خبرنگاری در خصوص شب حادثه صحبت نکردند و هیچ کس نفهمید الهه چرا فوت شد.

احوال مادر را که می پرسیم، با صدای شکسته و پر از غمی به ما می گوید: معلوم است که خوبم ... معلوم است حالم خیلی خوب است ... بچه ام از دستم رفت ... ما چهار نفر بودیم، حالا شده ایم سه نفر. از چه بگویم... . مادر دوباره گریه می نماید. گلویش دیگر توان یاری او را ندارد و صدایش به سختی از ته گلویش بیرون می آید.

کمی که آرام می گردد، از شب حادثه برای جام جم تعریف می نماید: ساعت 10 و 30 دقیقه شب بود که با دخترم برای پیاده روی بیرون رفتیم. همواره مراقب دخترم بودم و هنگام عبور از خیابان از هر طرف، خودم را در معرض خطر قرار می دادم تا از او محافظت کنم. حوالی بلوار شهدای گمنام طبس بودیم که ناگهان چیزی مانند شبح به سرعت از جلوی چشمانم رد شد. فکر می کردم الهه کنارم یا پشتم باشد، اما هر طرفم را نگاه کردم، او را ندیدم. همه گفتند ماشین به الهه ام زده است اما من متوجه نشدم آن ماشینی که از جلویم رد شد، به الهه ام زد. در آن لحظه، هیچ ماشینی جز ماشین پلیس به صحنه نرسید و خودم جلویش را گرفتم و یاری خواستم. آن لحظه سعی کردم شماره همسرم را بگیرم. حالم آن قدر بد بود که به مردمی که به صحنه حادثه آمده بودند گفتم به پدرش بگویید بیاید.

مادر ادامه می دهد: شدت حادثه آن شب آنقدر شدید بود که چیز زیادی یادم نمی آید. یکی از شاهدان می گفت خانم، زن راننده بین 140 تا 160 کیلومتر سرعت داشت و آن زن با طی فاصله زیادی شاید در حد 200 متر تازه توانسته بود ترمز کند. من از جایی که بودم و حادثه اتفاق افتاده بود، حتی نمی توانستم مدل ماشین را تشخیص دهم، خودتان تصور کنید راننده چه سرعتی داشت که با آن فاصله از ما ترمز نموده بود. سرعت آن زن، آن قدر زیاد بود که گفتند حتی دستش هم شکسته است. ببینید چقدر سرعت داشت که دستش شکسته است. یکی به ما گفت آن زن همان طور که داشت لایو می گرفت، به مخاطبانش گفت با یکی تصادف نموده است. دخترکم را مردم به زور و با نور چراغ قوه پیدا کردند که به شدت و بعد از برخورد با آن راننده به هوا پرتاب شده بود. رفتم بالای سرش، اما جان نداشت بچه ام. فقط داد زدم و گفتم بگویید اورژانس بیاید. خدا خیرشان بدهد، اورژانس دیر نیامد. آمدند و سعی کردند چند بار دخترک بی جان مرا احیا نمایند اما الهه ام جان نداشت.

مادر عکس خندان الهه را در آغوش گرفته و با ما صحبت می نماید: بعد از حادثه، هیچ کس با ما تماس نگرفت؛ نه از پلیس و نه از طرف خانواده ضارب. شما که خبرنگار هستید بگویید مگر نباید از چنین فردی، تست الکل و اعتیاد بگیرند؟ ما حتی نمی دانیم پلیس از او تست گرفته است یا نه. حتی الان نمی دانیم بازداشت است یا نه. به پلیس بگویید الهه من فقط فرزند یک خانواده نبود، فرزند ایران هم بود. چه اقدامی برای احقاق حقوق من مادر عزادار انجام داده اند؟ دسته گل 16ساله من پرپر شد چرا هیچ کس در خصوص آن حرف نزد و ننوشت و کاری نکرد؟ همه می دانند آن بلوار روشنایی کافی ندارد، آیا فقط یک خط عابر حق قانونی ما برای حفاظت از جان مان است.

امیر انصاری فرد، برادر الهه هم با لحنی پر از خشم و ناراحتی از مرگ خواهرش به جام جم می گوید: شاهدان به ما گفته اند آن زن همان لحظه از تصادف استوری گذاشته بود. مگر می گردد آدم با یک انسان با امید یک خانواده تصادف کند و بعد خبرش را با استوری به مخاطبانش بدهد؟!

تنها درخواست خانواده الهه از مراجع قضایی و پلیس این است که به پرونده آنها عادلانه رسیدگی گردد تا جان و زندگی جوانان دیگر بازیچه عده ای که بیشتر زندگی شان در فضای مجازی می گذرد و به زندگی انسان های دیگر بی توجه هستند نگردد.

لیلا حسین زاده - گروه حوادث روزنامه خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 28 خرداد 1400 بروزرسانی: 28 خرداد 1400 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 1968

به "دختر 16ساله قربانی لایو اینستاگرام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دختر 16ساله قربانی لایو اینستاگرام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید