تور بلغارستان ارزان: دیدنی های وارنا ؛ مروارید دریای سیاه در بلغارستان

به گزارش تور روسیه ارزان، وارنا یکی از شهرهای توریستی بلغارستان محسوب می گردد که ترکیب جاذبه های طبیعی و تاریخی، این شهر را به یکی از مقاصد پرطرفدار گردشگری بلغارستان تبدیل نموده است.

تور بلغارستان ارزان: دیدنی های وارنا ؛ مروارید دریای سیاه در بلغارستان

با ما سفر کنید و با تور بلغارستان ارزان از معماری شگفت انگیز اروپایی دیدن کنید و شهر زیبای صوفیه را ببینید.

وارنا سومین شهر مهم بلغارستان، شهری در بندر دریای سیاه است. این شهر بیش از یک قرن است که تابستان ها برای هر بلغاری، از اشراف زاده گرفته تا جوانانی که در سفر و گشت و گذار هستند، مقصد سفر و سرگرمیگاه مناسبی محسوب می شود. در این شهر، هر کسی با هر سن و سال و سلیقه ای، سرگرمی موردعلاقه خود را پیدا می نماید و راضی از سفر بازمی شود. قدیمی ترین گنجینه طلای دنیا در موزه باستان شناسی این شهر به نمایش گذاشته شده است؛ اما اگر به باستن شناسی علاقه ندارید، در تور بلغارستان می توانید اشکال صخره های طبیعی را ببینید یا از یک بیابان واقعی عبور کنید، به اواسط قرن بیستم سفر کنید یا در روزهای گرم تابستان، در هوای خنک ساحل زیبای دریای سیاه، به سرگرمی و خوش گذرانی بپردازید. با خبرنگاران همراه باشید.

باغ دریا (Sea Garden)

باغ دریا پارک، باغ بزرگی است که در امتداد ساحل کشیده می شود و تا داخل شهر نیز ادامه می یابد. اینجا، بنای یادبود ملی برای معماری محوطه سازی است. باغ دریا همان جایی است که اهالی وارنا برای داشتن لحظاتی باآرامش و لذت بردن از جاذبه هایی مثل دلفیناریوم و باغ وحش می فرایند.

این باغ چیزهای بسیار زیادی برای دیدن دارد؛ اما در یک روز خسته نماینده، هیچ چیز مثل قدم زدن در پیاده رو های عریض، در کنار باغچه های پر از گل و سایه درختان تنومند و پر از برگ دلچسب نیست. با قدم زدن در این پارک می توانید مجسمه یوری گاگارین را در کوی فضانوردان ببینید؛ گاگارین خودش در سال 1961 در مقابل خیل عظیمی از مردم، این بخش از باغ را افتتاح نموده بود.

موزه باستان شناسی

میراث رومی وارنا، به این شهر گنجینه ای باارزش از آثار تاریخی بخشیده است؛ اما نمایشگاه طلای وارنا، سبب شده است که موزه باستان شناسی این شهر، به یکی از مهم ترین مکان هایی تبدیل شود که گردشگران در سفر به وارنا، از آن بازدید نمایند. صومعه الادزادر بازدید از این موزه حتما باید از مجموعه طلا و اشیای باارزش که از گورستان شهر باستانی، یعنی جایی که قبرهای (گورهای مردم اهالی تراس) آن قدمتی به درازای 6500 سال دارند، پیدا شده است. به همین علت طلای وارنا، قدیمی ترین گنجینه طلای دنیا محسوب می شود. اشیایی که در این موزه به نمایش گذاشته شده است، شامل قطعات مختلفی از جواهرات، اسباب و اثاثیه و دیگر اشیای زینتی و دکوری می شود. در یکی از قبرهای این گورستان، که متعلق به یک فرمانده یا کشیش بود، حدود 1.5 کیلوگرم طلا وجود داشت!

صومعه آلادزا

کمی آن طرف تر از حومه شمال شرقی وارنا، یک مجموعه غار و صومعه عجیب ارتدکس وجود دارد که بخشی از منطقه طبیعی محافظت شده کنار ساحل است. این غارها دست ساز بشر هستند و در یک صخره کوهستانی با نمایی به ارتفاع 25 متر، کنده کاری شده است. داخل صومعه می توانید موزائیک هایی را ببینید که به خوبی سالم مانده اند. اینجا بعلاوه می توانید نقاشی های قرون وسطایی را به دیدن بنشینید که متاسفانه بخشی از آن از بین رفته است. از اینجا می توانید پیاده روی کوتاهی به سمت جنگل داشته باشید، جایی که دو دخمه (چندین اتاق و راهروی زیر زمینی که مردگان را در آن خاک می کردند) در آن وجود دارد.

کلیسای جامع وارنا

پارک موزه جنگ وارناگنبدهای مسی درخشان این کلیسای باشکوه، یکی از صحنه های کارت پستال هایی است که از شهر وارنا در همه جا می توان یافت. کلیسای جامع وارنا، مدتی پس از آزادی بلغارستان از حکومت عثمانی ها در اواخر قرن نوزدهم، به وسیله روس ها ساخته و روی معبد کاخ Peterhof در سنت پترزبورگ روسیه مدل سازی شد. بیش از 50 تندیسی که در ورودی غارمانند این کلیسا وجود دارد، به وسیله تزار نیکلاس دوم روسیه در اوایل قرن بیستم به کلیسای جامع وارنا اهدا شده است. بسیاری از تزیینات و دکوراسیون هایی که در این کلیسا می توانید ببینید، به علت وقوع جنگ، در زمان های مختلف و به تدریج به کلیسا اضافه شده است؛ برای مثال، شیشه های رنگی پنجره های بزرگ، در دهه 1960 میلادی ایجاد شده است.

پارک موزه جنگ وارنا

این موزه در محل یکی از لحظات حساس و کلیدی تاریخ اروپا در اواخر قرون وسطی قرار گرفته است. در وارنا در سال 1444، ارتش مسیحی مجارستان-لهستان، به وسیله ارتش عثمانی سلطان مراد دوم باخت. این شکست باعث شد تا به مدت چندین قرن (یعنی تا اواخر قرن 19 میلادی)، ترک ها بر این منطقه حاکم شوند.

پارک موزه وارنا در غرب این شهر قرار گرفته است و ساختمان های آن، نمایشگاه دائمی سلاح هاو زره های به جای مانده از جنگ های قرن 15 میلادی قرار گرفته است. برای بازدید از دیگر بخش های پارک هم زمان در نظر بگیرید، چون گورگاه و بعلاوه گورپشته های تراسی که شامل قبرهایی از چهار هزار سال قبل از میلاد است، اینجا قرار گرفته است.

جنگل سنگی (Stone Forest)

کمی دورتر از میدان جنگ، یک پدیده طبیعی عجیب و غریب وجود دارد که در تنها بیابان بلغارستان واقع شده است. جنگل سنگی زمینی با ستون های سنگی است که ارتفاع بعضی از آن ها به هفت متر می رسد و مساحت آن حدود 13 کیلومتر مربع است. این ستون ها توخالی هستند و طی فرآیندی که به نام اکسیداسیون متان شناخته می شود، به وسیله ارگانیسم های کوچک ایجاد شده اند؛ اما باور کردن اینکه این ستون های سنگی ساخته دست بشر نیستند، بسیار سخت است. بازدید از این جنگل سنگی ارزش وقت صرف کردن را دارد اما؛ شما بعلاوه می توانید از تنها بیابان اروپا (جدا از Tabernas در اسپانیا) دیدن کنید.

حمام های رومی وارنا

در جنوب شرقی وارنا، مجموعه حمامی قرار گرفته است که زمانی به شهر رومی Odessus تعلق داشت. قدمت این حمام ها به سال 100 میلادی می رسد. این حمام ها در میان بزرگ ترین حمام های آب گرم رومی اروپا که از آن دوران به جای مانده اند و فقط دو عدد از آن ها خارج از رم قرار داشت، محسوب می شوند. بخشی از این ساختمان 25 متر ارتفاع دارد و شما می توانید تمامی امکانات اولیه آن را ببینید.

شما حتی می توانید به جای مانده های hypocaust (فضای کوتاه زیر کف اتاق که در زمستان هوای گرم در آن می دمیدند) را ببینید که حمام را به وسیله شبکه لوله های زیرزمینی گرم می کرد. پیاده روهای با ارتفاع زیاد به شما این امکان را می دهد که منظره خوبی به منطقه ها اطراف داشته باشید. این حمام ها شب ها، هنگامی که با چراغ ها روشن می شوند، فراموش نشدنی هستند.

موزه رترو (Retro Museum)

موزه رترو یکی از مجذوب کننده ترین جاهای دیدنی وارنا است و از گذشته نه چندان دور به این شهر جلوه ای خاص بخشیده است. این موزه در گرند مال قرار گرفته است و تقریبا هر جنبه از زندگی روزمره از قرن بیستم را که فکرش را بکنید، به نمایش گذاشته است. اینجا سیگار بلغاری، لوازم آشپزخانه، جاروبرقی و لوازم آرایشی را می توانید ببینید. باغ گیاه شناسی دانشگاهاین ها در کنار واکس فیگورهای چهره های برجسته مشهور مثل Emil Dimitrov و Todor Zhivkov قرار دارند. مهم ترین جاذبه این موزه، مجموعه ای از 50 خودروی قدیمی است که از محصول کارخانه های مختلف بوده و در این موزه به نمایش درآمده اند.

باغ گیاه شناسی دانشگاه وارنا

اگر دسته جمعی با افراد خانواده و فامیل خود به وارنا سفر نموده اید، یکی از بعدازظهرهای آفتابی را می توانید در این باغ گیاه شناسی سپری کنید، چون مطمئنا به همه افراد خانواده خوش می گذرد. این باغ مساحتی حدود 360 هکتار را در بر می گیرد و می توانید در این محیط آرام قدم بزنید یا حتی زیر سایه درختان آن، پیک نیک به پا نموده و از آرامش و زیبایی باغ لذت ببرید.

این باغ گیاه شناسی در سال 1977 افتتاح شده و در آن حدود 300 گونه مختلف از گیاهان و بوته ها وجود دارد. اگر در اوایل تابستان به این باغ بروید، مناظری زیبا از 250 گونه زنبق و 30 گونه رز که هنوز شکوفه هستند و باز نشدند را مشاهده می کنید. این موقع از سال، زمان مناسبی برای عکاسی از باغ است چون پر از صحنه های زیبایی است که شکوفه ها، گل ّا و درختان خلق نموده اند.

صخره های شگفت انگیز

مجموعه Barite، این صخره های عجیب در سال 1949 به وسیله دولت پدیده های ملی نامیده شد. اینجا نیز مانند جنگل سنگی منظره ای است که باید آن را از نزدیک ببینید تا باورشان کنید. اینجا چیزی است که فقط می توانید آن را سنگ های 50 متری مخروطی شکل توصیف کنید که کنار رودخانه، همانند برج های بلند یک قلعه بزرگ قرار گرفته اند. این صخره ها از جنس سنگ آهک هستند و اشکال عجیب و غریب آن ها در اثر گذر زمان، فرسایش آب ها و ورزش باد به وجود آمده است. صخره نوردان به این صخره ها علاقه دارد ، پس اگر فرد عادی هستید (صخره نورد نیستید) فقط از منظره فوق العاده زیبای این صخره ها، با دنبال کردن تونلی که زیر آن ها وجود دارد، لذت ببرید.

مجموعه Barite

این جاذبه عجیب و غیرعادی، هم به گردشگران و هم ساکنان وارنا یاری می نماید تا با راه و روش های قدیمی بلغارستان بهتر ارتباط برقرار نمایند. اینجا را می توان یک موزه در فضای باز مطرح کرد که حتی می توانید در آن بمانید. در مجموعه Barite پنج خانه سنتی و قدیمی، به همراه یک رستوران وجود دارد که به شکل معماری محلی، از سنگ و چوب ساخته شده است. شما می توانید در این موزه قوم نگاری، صنایع دستی و لباس های محلی مردم منطقه را ببینید یا در حتی در نمایش های محلی، آوازها و مراسم مختلف محلی شرکت کنید که ریشه در فولکلور بلغارستان دارد. این مجموعه در یک روستای واقعی، کنار رودخانه و پایین تپه ای سرسبز قرار گرفته است دارد و می توانید گله های گاو و گوسفندان را مشاهده کنید که از شیر آن ها، ماست تازه در رستوران سرو می شود.

موزه تاریخ پزشکی

دانشگاه وارنا میزبان تنها جاذبه ای است که به تاریخ پزشکی در منطقه بالکان اختصاص یافته است. این موزه فقط برای پزشکان جوان نیست؛ بلکه یک دوره زمانی را به از امور مربوط به پزشکی در بلغارستان (از تراس باستان تا یونان باستان، رم و اوایل استقلال بلغارستان) را به تصویر می کشد که در هر زمان، اشیای مهمی که پزشکان محلی کشف نموده اند را به نمایش گذاشته است. در این موزه حدود چهار هزار جلد کتاب پزشکی، به همراه تاریخ طبیعی (که خط زمانی پیشرفت بشر در منطقه را نشان می دهد) به نمایش در آمده است. اینجا بعلاوه می توانید آثار پزشکی از جمله دستگاه اشعه ایکس و اسکنر فرادرمانی مدرن را هم ببینید.

Euxinograd

Euxinograd زمانی یک صومعه بود اما در سال های پس از احیای بلغارستان، رئیس جمهوری پرنس فردیناند اول، یک معمار فرانسوی را استخدام کرد تا در باغ هایی منظم و با طرح و اشکال خاص، در اطراف این عمارت فرانسوی طراحی کند. او گونه های مختلف گیاهان از جمله سدر اقیانوس اطلس را برای کاشتن در باغ این عمارت وارد کرد و برای زمستان، چند گلخانه ایجاد کرد که می توانید در آن گیاهان عجیبی مثل نخل پیدا کنید. امروزه این کاخ اقامتگاه تابستانی رئیس جمهوری بلغارستان است اما بازدیدنمایندگان نیز می توانند در اطراف باغ قدم زده و از بیشتر ساختمان های بیرونی قصر دیدن نمایند.

ساحل ماسه های طلایی

در تابستان دمای هوا در وارنا به بالای 20 درجه سانتی گراد افزایش می یابد؛ اما خوشبختانه همواره می توانید از آب تنی در تفرجگاه این شهر کنار دریای سیاه، بهره ببرید. اینجا مکانی آرام و محیطی خانوادگی است و می توانید از ساحل خصوصی نیروانا نیز بهره ببرید. ساحل اصلی این تفرجگاه شبیه سواحل دریای مدیترانه است، مانند ماربلا با آپارتمان ها و هتل هایی که در اطراف آن وجود دارد.

پارک سرگرمیی وارنا

پارک سرگرمیی وارنا بخشی از باغ دریا است و به بچه ها یاری می نماید تا انرژی خود را در سفر تخلیه نمایند! بچه ها می توانند اینجا از سرگرمی هایی چون ماشین های برقی، چرخ فلک، ترن های هوایی کوچک، دریاچه ای با قایق های سرگرمیی، ترامپولین و ... استفاده نمایند. نوجوانان و بچه هایی هم که کمی سن شان بیشتر است، می توانند سرگرمی های زیادی برای خود پیدا نمایند؛ اما در حقیقت این پارک برای اعضای کوچک خانواده طراحی شده و مناسب است.

منبع: کجارو / thecrazytourist.com
انتشار: 15 بهمن 1400 بروزرسانی: 15 بهمن 1400 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 2261

به "تور بلغارستان ارزان: دیدنی های وارنا ؛ مروارید دریای سیاه در بلغارستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور بلغارستان ارزان: دیدنی های وارنا ؛ مروارید دریای سیاه در بلغارستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید