رویدادهای استارت آپی شهر هوشمند برگزار می گردد

به گزارش تور روسیه ارزان به نقل از سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران، این نمایشگاه سال جاری از 22 تا 24 دی ماه در مصلی تهران برگزار می گردد و محورهای آن شامل حمل و نقل هوشمند، انرژی هوشمند، تجهیزات و زیرساخت مخابراتی، آموزش و ورزش و امنیت در شهرهای هوشمند، ساختمان های هوشمند و همچنین حوزه سلامت هوشمند است.

رویدادهای استارت آپی شهر هوشمند برگزار می گردد

این نمایشگاه در فضایی بالغ بر 22 هزار متر برپا می گردد و برگزاری پنل های تخصصی در کنار رویداد نوآورانه استارت آپ بتل و نیز معرفی کسب و کارهای برتر این حوزه از دیگر برنامه های این نمایشگاه است.

غلامرضا رضاییان دبیر اجرایی نمایشگاه شهر هوشمند در شورای سیاستگذاری نمایشگاه شهر هوشمند با اشاره به برنامه ریزی های اجرا شده برای برگزاری این نمایشگاه گفت: جلسه ای با صندوق نوآوری و شکوفایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار کردیم تا بسته های حمایتی اقتصادی برای متقاضیان شرکت در این نمایشگاه تعریف گردد. این بسته ها در اختیار شرکت های دانش بنیان برای حضور در نمایشگاه شهر هوشمند قرار می گیرد و شامل تسهیلاتی برای حضور در پاویون صندوق نوآوری و یا به صورت مستقل است.

وی با بیان اینکه در بخش استارت آپ بتل یا نبرد استارتاپی نیز شرایطی فراهم شده تا کسب و کارهای این بخش بتوانند حضار را قانع نمایند که کسب و کارشان ارزش سرمایه گذاری را دارد، اضافه نمود: بخش دیگر نمایشگاه با نام ریورز پیچ فعال می گردد که در آن از سازمان ها و وزارتخانه ها خواسته ایم که نیازهای خود را به ما اعلام نمایند تا آنها را آنالیز نموده و برایشان راهکار هایی ارائه دهیم که تا این لحظه وزارت راه نیازهای خود را اعلام نموده است.

رضائیان گفت: یکی دیگر از بخش های نمایشگاه در حوزه استارت آپی نیز مربوط به استارت آپ ویکند است. متاسفانه همیشه این مشکل وجود داشته که بعد از آنکه یک ایده ای در نمایشگاهی مطرح شده بعد از مدتی به فراموشی سپرده شده اما برنامه ما این است که سرمایه گذار و یا گروه دولتی که می تواند از نتیجه کار استارت آپ استفاده کند به استارت آپ مربوطه معرفی گردد و نتیجه را در طول سال نیز اعلام خواهیم کرد.

دبیر اجرایی نمایشگاه شهر هوشمند با بیان اینکه ثبت نام و رجیستری نمایشگاه به صورت آنلاین و کاملاً هوشمند برمبنای QR کد انجام می گردد، اضافه نمود: یکی دیگر از رویدادهای این نمایشگاه نیز کافه سرمایه نام دارد که به حوزه سرمایه گذاری پرداخته و با مشارکت اتاق بازرگانی ایران و تهران برگزار می گردد. همچنین در نمایشگاه سال جاری تورهای دانش آموزی و دانشگاهی خواهیم داشت تا دانش آموزان و دانشجویان با آخرین دستاوردهای حوزه هوشمندسازی در ایران و دنیا آشنا شوند.

به گفته وی همچنین بحث زنان در هوشمندسازی و حضور زنان در دومین نمایشگاه شهر هوشمند و بخش رخ به رخ با نوآوران با هدف برقراری ارتباطات مستقیم با نوآوران حوزه شهری و با بدنه دولت، از دیگر برنامه های این رویداد است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 969

به "رویدادهای استارت آپی شهر هوشمند برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویدادهای استارت آپی شهر هوشمند برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید