سامانه یکپارچه آموزش مجازی گردشگری راه اندازی شد

به گزارش تور روسیه ارزان، مدیرکل دفتر آموزش و مطالعات گردشگری از راه اندازی سامانه یکپارچه آموزش مجازی گردشگری اطلاع داد.

سامانه یکپارچه آموزش مجازی گردشگری راه اندازی شد

زاهد شفیعی، مدیرکل دفتر آموزش و مطالعات گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درباره راه اندازی سامانه یکپارچه آموزش مجازی گردشگری از راه اندازی سامانه یکپارچه آموزش مجازی گردشگری با توجه به تاکید دکتر مونسان مبنی بر تمرکز بر آموزش های مجازی در شرایط به وجود آمده از شیوع ویروس کرونا اطلاع داد. طبق گفته وی، هدف از راه اندازی این سامانه ایجاد فضایی مطمئن برای اساتید، موسسه های آموزشی گردشگری و تمام فراگیران از سراسر کشور است.

بر این اساس برنامه ریزی لازم صورت گرفته تا دوره های آموزشی کوتاه مدت گردشگری به شکل مجازی و در قالب یک پلتفرم واحد برگزار گردد و در کنار ادامه امر راهبردی آموزش، نظارت کامل و جامعی بر فرآیند آموزش در موسسه های آموزش گردشگری تحت پوشش انجام گیرد.

شفیعی با اشاره به اینکه پس از برنامه ریزی های به عمل آمده و هماهنگی های گسترده، پلتفرم واحد آموزشی در اواخر اردیبهشت ماه امسال راه اندازی و به جامع گردشگری کشور معرفی گردید؛ گفت:

با توجه به فقدان تجرب منسجم آموزش گردشگری در کشور و نظر به مسائل اقتصادی موسسه های آموزشی ناشی از شیوع بیماری کرونا، کوشش شد که پلتفرم یاد شده در ساده ترین وکاربردی ترین فرمت ممکن تهیه و شرایطی مهیا گردد تا در چارچوب سامانه، تسهیلات لازم جهت آموزش مدیران موسسه های آموزشی گردشگری فراهم آید تا از این رو امکان دسترسی علاقمندان و فعالان گردشگری در اقصی نقاط کشور به خدمات آموزشی مذکور ایجاد گردد.

وی ابراز امیدواری کرد:

خوشبختانه بستر یاد شده، در اولین ماه فعالیت موفقیت قابل توجهی را کسب کرد و در سرانجام هفت اول تیر ماه در حالی که تنها کمی بیش از یک ماه از فعالیت سامانه می گذرد، 94 کلاس آموزش مجازی (دوره های کوتاه مدت گردشگری و توانمندسازی) در 22 استان و به وسیله 36 موسسه آموزشی برگزار شده است.

طبق گفته شفیعی در حال حاضر دوره های کوتاه مدت گردشگری از جمله راهنمایان تور فرهنگی، طبیعت گردی، زمین گردشگری و مدیریت فنی بند ب به شکل مجازی برای هموطنان سراسر کشور در این سامانه مهیا شده است.

علاقه مندان می توانند جهت ثبت نام و شرکت در این دوره ها به سامانه جامع آموزش گردشگری به نشانی www.edutourism.ichto.ir مراجعه نمایند.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا / میراث آریا
انتشار: 8 خرداد 1401 بروزرسانی: 8 خرداد 1401 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 2361

به "سامانه یکپارچه آموزش مجازی گردشگری راه اندازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه یکپارچه آموزش مجازی گردشگری راه اندازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید