سیستان و بلوچستان در آتش سوزان خشکسالی

به گزارش تور روسیه ارزان، نماینده مردم شهرستان خاش، میرجاوه، کورین و نصرت آباد در مجلس گفت: بعد از گذشت دو دهه از خشکسالی های مداوم استان سیستان و بلوچستان در آتش داغ و سوزان خشکسالی می سوزد و مردم رنج های فراوانی را متحمل می شوند.

سیستان و بلوچستان در آتش سوزان خشکسالی

به گزارش تور روسیه ارزان- علی کرد در بازدید از حوزه انتخابیه خود اضافه نمود: بر خلاف شعارها و وعده های داده شده از سوی دولت برای اعزام کارگروه تخصصی بحران کشور به این استان و حوزه انتخابیه، تاکنون این امر محقق و عملی نشده است .

نماینده مردم خاش و نصرت آباد و میرجاوه و کورین در مجلس متذکر شد: مقام های عالی دولت و وزرا تنها به شهرهای و استان های برخوردار سفر می نمایند و نسبت به امورات مردم نیازمند این استان کم توجه هستند .

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: تاکنون تذکرات پرشمار به دولت داده شده که تیمی تخصصی از وزرای تاثیرگذار شامل وزارت کشور، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیر کل اداره بحران را برای بازدید و آنالیز وضعیت مردم به این استان، اعزام کند، ولی به نظر می رسد در دولت هیچ اراده ای برای حل مشکل مردم ما وجود ندارد .

وی تاکید نمود: بحران خشکسالی در سیستان و بلوچستان بیداد می نماید و شرایط بسیار سخت و دشواری ناشی از خشکسالی در این منطقه به وجود آمده که با از بین رفتن کشاورزی مردم، عدم فعالیت صحیح بازارچه های مرزی و گذرگاه های مرزی و نداشتن راه کار مناسب می طلبد در دولت نگاهی ویژه برای حل مسائل مردم شکل بگیرد .

نماینده مردم خاش در مجلس اظهار کرد: وضعیت نامناسب کشاورزی و دامپروری در منطقه وجود دارد و متاسفانه به دلیل عدم توجه وزارت جهاد کشاورزی به دامپروران و دامداران، کمبود علوفه، یونجه، کنستانتره و عدم یاری های بلاعوض و کم بهره به کشاورزان و دامداران مسائل متعددی برای مردم ایجاد شده است .

کرد گفت: اگر سفر هیئت دولت و وزرای تاثیرگذار به استان بلوچستان اتفاق نیافتد، بدون شک جمعیت روستا های این استان به مرور تخلیه می گردد و مردم برای کسب درآمد به کشور های خلیج فارس سفر می نمایند، لذا این موضوع برای کشور ما با ظرفیت های عظیم گردشگری، کشاورزی و معدن جای تامل دارد .

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس خاطر نشان کرد: متاسفانه وزارت صنعت و معدن و تجارت در بهره برداری صحیح و معادن کوه های تفتان، بیرگ، کوه سفید و نصرت آباد موفقیتی نداشته است .

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 فروردین 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 148

به "سیستان و بلوچستان در آتش سوزان خشکسالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیستان و بلوچستان در آتش سوزان خشکسالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید