سیگنال مهم برای بازار مسکن ، کمبود مسکن در تهران!

به گزارش تور روسیه ارزان، به گزارش خبرنگاران، یکی از روزنامه های صبح امروز از کمبود فایل نوساز در شرق تهران خبر داده است. آیا این به معنای احتمال افزایش قیمت در آینده است؟

سیگنال مهم برای بازار مسکن ، کمبود مسکن در تهران!

در این مورد دنیای اقتصاد نوشته است:

کمبود فایل نوساز در بازار مسکن منطقه چهار که در ماه گذشته به عنوان سومین منطقه پرمعامله شهر تهران معرفی گشت، چالشی است که پیش روی خریداران آپارتمان در این منطقه واقع شده است. در حالی که معاملات بازار مسکن همچنان حول و حوش کف رکودی واقع شده است و هنوز به نزدیکی مرز ورود به فاز پیش رونق (10 هزار فقره معامله ماهانه) نرسیده است، عرضه آپارتمان های نوساز در برخی از منطقه ها شهر از جمله منطقه چهار بسیار کم تعداد است و ظاهرا سازنده ها تمایلی به مشارکت فعال برای خروج بازار مسکن از رکود ندارند.

واسطه های ملکی می گویند سازنده ها نگران ادامه فرایند تورم مصالح ساختمانی هستند و برای همین درباره ورود به بازار مسکن و عرضه آپارتمان های تکمیل شده با احتیاط رفتار می کنند. این در حالی است که چنین احتیاطی در میان فروشندگان آپارتمان های چند ساله نیست و در نتیجه میانگین سن آپارتمان های عرضه شده در شرق تهران افزایش یافته است. البته واحدهای نوساز در برخی از محله ها وجود دارد که متعلق به سازندگانی است که قصد تک فروشی دارند.

در واقع این سازنده ها برای شروع پروژه تازه تا تسویه بدهی های مربوط به پروژه تکمیل شده خود نیازمند نقدینگی هستند و در نتیجه یک واحد از مجموع واحدهای متعلق به خود را برای فروش عرضه کرده اند. به این ترتیب می توان گفت اگر کسی متقاضی خرید آپارتمان نوساز در شرق تهران است، اکنون زمان مناسبی برای جست وجوی وی نیست و دامنه انتخاب بسیار محدودی دارد.

منبع: دنیای اقتصاد

آخرین اخبار حوزه مسکن را در صفحه مسکن خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 2154

به "سیگنال مهم برای بازار مسکن ، کمبود مسکن در تهران!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیگنال مهم برای بازار مسکن ، کمبود مسکن در تهران!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید