اخبار اقتصادی

جزئیات زمینه همکاری علمی با 2 کشور آسیایی، انجام مذاکره همکاری میان 8 شرکت ایرانی و اندونزیایی

مدیر کارگروه صنعت و بازار ستاد توسعه فناوری نانو با اشاره به راه اندازی دفاتر همکاری این ستاد در کشورهای هند و اندونزی، گفت: همکاری با کشور هند در فاز مطالعاتی است و در حوزه همکاری با کشور اندونزی، در حال حاضر 8 شرکت ایرانی با طرف های این کشور در حال مذاکره...

28 مهر 1398

معابری که با نابینایان راه نمی آیند

فرشته بامری - خبرنگار:وقتی سخن از یک پیاده رو به میان می آید، باید به طیف وسیعی از کاربران که شامل نابینایان هم می شود، اندیشید.

28 مهر 1398

تصویر بسیار جالبی که نشان می دهد چینی ها چگونه رتبه بندی اپلیکیشن را در اپ استور اپل دستکاری می نمایند

اپل مدت هاست که در پی متوقف کردن شیوه های کاذب بالا بردن رتبه اپلیکیشن ها و یا ستاره دهی به آنهاست. اما راست اش را بخواهید تا حالا چندان در این کار پیروز نبوده است.

27 مهر 1398

آسیب گورستان 800 ساله شاعران زیر باران و برف

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس گفت: بر اساس بازدید از مقبره الشعرا، برف و باران در طول این چند سال آسیب زیادی به ساختمان اصلی این بنا وارد کرده است که رفع این خسارت نیازمند تأمین بودجه ای بالاتر از 9 میلیارد تومان است.

26 مهر 1398

کانادا؛ تیراندازی در مدرسه 5 کشته برجای گذاشت

ژوستن ترودو نخست وزیر کانادا از کشته شدن پنج نفر در جریان تیراندازی در مدرسه ای در این کشور در روز آدینه و زخمی شدن عده ای دیگر اطلاع داد که حال دو تن از آنان وخیم گزارش شده است.

26 مهر 1398

شیرین کردن آب با کمک یک تکه پارچه!

دانشمندان، روشی برای نمک زدایی آب ابداع کرده اند که در آن از یک پارچه مبتنی بر سیستم نورگرمایی استفاده می شود.

25 مهر 1398

اولین پیوند اعضای مرگ مغزی تا سه ماه آینده در اردبیل

مدیر شعبه انجمن اهدای عضو ایرانیان استان اردبیل گفت: کوشش می کنیم تا با همکاری دانشگاه علوم پزشکی اولین پیوند اعضای مرگ مغزی به بیماران نیازمند تا سه ماه آینده در استان اردبیل اتفاق بیفتد.

24 مهر 1398

تظاهرات خشونت آمیز در ایتالیا دستکم 80 زخمی بر جای گذاشت

خبرنگاران: هزاران ایتالیایی که در اعتراض به سیاست های ریاضتی و اصلاحات مالی دولت این کشور به خیابان های رم آمده بودند با پلیس ضد شورش درگیر شدند.

23 مهر 1398

درخواست شورای سعودی از جامعه جهانی درباره حمله به آرامکو

فارس نوشت: شورای مشورتی سعودی در بیانیه ای از تمامی کشورهای به اصطلاح دوست و برادر خواست تا پاسخ حمله به تأسیسات نفتی این کشور را آنها بدهند.

22 مهر 1398

نظارت بیشتر چین بر ورود اجناس نامرغوب به ایران

خبرنگاران: رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در استان هرمزگان گفت: در نشست مشترک مسئولان امور خارجه چین به هرمزگان، موضوع ورود اجناس نامرغوب به کشور مورد بحث نهاده شد.

21 مهر 1398

آمریکا علیه بعضی مقامات چین ممنوعیت صدور ویزا اعمال می نماید

آمریکا علیه بعضی مقامات چینی به دلیل نقش آن ها در نقض حقوق بشر در منطقه سین کیانگ ممنوعیت صدور ویزا اعمال خواهد نمود.

18 مهر 1398

رهبر مخالفین تایلند: دموکراسی را جایگزین سرمایه داری می کنیم

خبرنگاران: رهبر معترضان ضد دولتی در تایلند وعده داد که حکومت سرمایه داری کنونی را سرنگون نموده و یک دولت دموکراتیک را جایگزین آن سازد.

18 مهر 1398

آمریکا و کانادا مقامات دولت نیکاراگوئه را تحریم کردند

دولت های آمریکا و کانادا، چند تن از مقامات نیکاراگوئه را به اتهام سرکوب مخالفان در تظاهرات ماه آوریل در این کشور، تحریم کردند.

14 مهر 1398

چین به پیمان تسلیحاتی بین المللی ملحق خواهد شد

وزارت خارجه چین از تصمیم پکن برای پیوستن به پیمان تسلیحاتی بین المللی خبر داده است که آمریکا قصد خارج شدن از آن را دارد.

13 مهر 1398

کوشش چین برای تبدیل شدن به ابرقدرت فرهنگی، موسسات کنفسیوس چیست

به گزارش جام نیوز به نقل از بی بی سی (BBC)، هان بان سازمانی دولتی است که وظیفه اش تبلیغ و ترویج آموزش زبان چینی در کشورهای دیگر است. در ده سال گذشته یک هدف دیگر هم به اهداف سازمان اضافه شده؛ هدفی که در واقع بخشی از سیاست خارجی این کشور است: تبدیل چین به یک قدرت...

13 مهر 1398

قدرت نمایی در تیان آنمن؛ رژه عظیم ارتش چین در سالگرد تأسیس جمهوری خلق

دولت چین هفتادمین سالگرد تأسیس جمهوری خلق را با برگزاری رژه ای عظیم در میدان تیان آنمن و رونمایی از یک موشک جدید دوربرد جشن گرفت.

13 مهر 1398

پیشرفت کافی در مذاکرات یونان با تروئیکای اروپایی وجود نداشته است

خبرنگاران: وزیر دارایی آلمان در سخنانی تاکید نمود که تا به حال پیشرفت کافی در مذاکرات یونان با تروئیکای اروپایی برای حل مناقشات بر سر اصلاحات و بدهی ها وجود نداشته است.

12 مهر 1398

معرفی هتل 4 ستاره فوراما ریور فرونت در سنگاپور

هتل فوراما ریور فرونت سنگاپور | Furama RiverFrontاین هتل 4 ستاره بین محله رنگارنگ چینی ها و جاده اورکارد قرار گرفته و از فرودگاه چانگی سنگاپور تنها 30 دقیقه فاصله دارد. از ویژگی های هتل فوراما ریور فرونت سنگاپور، رستوران های متنوع، استخر روباز و امکانات رفاهی...

12 مهر 1398

منطقه یورو بدون یونان قدرتمندتر می گردد

خبرنگاران: رئیس حزب لیبرال دموکرات آلمان در سخنانی توضیح داد زمانی که یک کشور ناسالم و نامتعادل (یونان) منطقه یورو را ترک کند این منطقه ضعیف نشده بلکه عکس آن اتفاق می افتد.

11 مهر 1398

برلین توقف صادرات سلاح به ریاض را 6 ماه دیگر تمدید کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، منابع مطلع در دولت آلمان اعلام کردند که برلین توقف صادرات سلاح به عربستان را به مدت 6 ماه دیگر یعنی تا 31 مارس 2020 تمدید می نماید.

11 مهر 1398
تعداد: (157)