شناسه قبض برق را چطور پیدا کنیم؟

به گزارش تور روسیه ارزان، برای استفاده از خدمات غیر حضوری شرکت توزیع برق مشترکان باید اطلاعات قبض خود شامل شناسه پرداخت و شناسه قبص خود را داشته باشید. روش های متعددی برای دریافت شناسه قبض وجود دارد، برترین آن دریافت قبض برق به وسیله شماره کنتور است. پرداخت قبض با شماره کنتور اگرچه مستقیماً امکان پذیر نیست، اما راه چاره های بسیاری برای آن وجود دارد.

شناسه قبض برق را چطور پیدا کنیم؟

به گزارش ایسنا، برای اینکه بتوانید شناسه قبض را به وسیله شماره کنتور پیدا کنید ابتدا ضروری است شماره کنتور را از روی اطلاعات نوشته شده روی بدنه کنتور خانه خود پیدا کنید. پس از یادداشت کردن آن می توانید ابرای دسترسی به شناسه قبض برق اقدام کنید.

به کنتور انشعابات برق مورد نظر مراجعه کنید. با کمی دقت روی اطلاعات کنتور، متوجه یک رشته عدد که معمولا در قسمت پایینی بارکد کنتور است، می شوید. به این نکته توجه کنید که در کنتور های قدیمی بارکد وجود ندارد؛ لذا این رشته عدد که معمولا هشت رقم یا بیشتر از آن است، می تواند به صورت عمودی یا افقی در هر کجای کنتور نوشته شده باشد.

پس از مراجعه به سایت اصلی شرکت توزیع نیروی برق استان تهران (یا استان محل سکونت خود) می توانید قبض برق را به وسیله شماره کنتور دریافت کنید. پس از مراجعه به سایت با انتخاب بخش خدمات صورت حساب قبض می توانید با وارد کردن شماره بدنه کنتور علاوه بر شناسه قبض انشعابات برق مورد نظر به تمام اطلاعات قبض دسترسی پیدا کنید.

دریافت شناسه قبض برق با اپلیکیشن برق من

برق من، نام اپلیکیشن رسمی شرکت توزیع نیرو برق است که با مراجعه به سایت رسمی شرکت برق می توانید آن را دریافت و روی تلفن همراه خود نصب کنید. این اپلیکیشن در حال حاضر دارای نسخه اندرویدی است و در دستگاه های IOS می توان از نسخه تحت وب برق من استفاده کرد. پس از اجرا اپلیکیشن و ایجاد حساب کاربری، نماد قبض را لمس کنید. سپس با کلیک روی دکمه ایجاد شناسه قبض نو می توانید با وارد کردن شماره بدنه کنتور و انتخاب استان و شهر مورد نظر علاوه بر دریافت شناسه قبض، صورتحساب بدهی خود را نیز دریافت کنید.

دریافت شناسه قبض برق با تلفن گویا

اگر به هر دلیلی نتوانستید از اپلیکیشن برق من برای دریافت شناسه قبض برق اقدام کنید، استفاده از تلفن گویا فوریت های برق یکی دیگر از راه های دریافت قبض برق به وسیله شماره کنتور است. پس از آنکه با تلفن گویا فوریت های برق شهر خود تماس گرفتید، با هدایت های گوینده به بخش خدمات مشترکین متصل شوید. در این بخش می توانید با رعایت قوانینی که اپراتور به شما می گوید، شماره بدنه کنتور را شماره گیری کنید. پس از آن، شناسه قبض انشعابات برق مورد نظر برای شما بازخوانی می گردد.

دریافت شناسه قبض برق با مراجعه حضوری

اگر به هر دلیلی نتوانستیدبا روش هایی که گفته شد، با استفاده از شماره کنتور، شناسه را پیدا کنید، تنها کافی است از اطلاعات روی بدنه کنتور عکس بگیرید. سپس پس از مراجعه به شرکت توزیع برق محله، کارشناسان مربوطه پس از آنالیز عکس اطلاعات قبض را در اختیارتان قرار می دهند.

پرداخت قبض برق با شناسه قبض

از آنجایی که شرکت توزیع نیروی برق، برای پرداخت بدهی تنها شناسه قبض برق را به رسمیت می شناسد، پیش تر گزینه های دریافت شناسه قبض با شماره بدنه کنتور آنالیز شد. بعلاوه برای اینکه بتوانید قبض برق را دوره ای دریافت کنید بهتر است شماره همراه خود را به وسیله ارسال شناسه قبض در سامانه پیامکی دریافت قبض سبز ثبت کنید.

مستأجر ها برای حذف پیامک قبض برق چه نمایند؟

اگر مستأجر هستید و قصد نقل مکان دارید، برای حذف پیامک قبض برق محل سکونت قبلی و دریافت پیامک قبض برق محل سکونت نو، [#شناسه قبض محل سکونت قبلی*2]را به شماره 10001521 ارسال کنید تا فرآیند ارسال قبض آن شماره شناسه برای شما متوقف گردد. جهت دریافت پیامک قبض برق محل سکونت نو، مجدداً [#شناسه قبض محل سکونت فعلی*1]را به شماره 10001521 بفرستید.

چگونه قبض برق را پرداخت کنیم؟

برای پرداخت قبض برق با شماره کنتور می توان با استفاده از اپلیکیشن اندرویدی برق من، تلفن گویا 1521، دستگاه های خودپرداز و کارتخوان های فروشگاهی و مراجعه به سایت رسمی شرکت برق اقدام کرد.

در صورت پرداخت اشتباهی قبض برق چه باید کرد؟

در صورتی که به هر دلیلی قبض برق خود را اشتباهی پرداخت نموده باشید، باید به اداره برق منطقه مربوطه مراجعه نموده و پیگیری های لازم را انجام دهید. گفتنی است که ایقبض از پرداخت تکراری قبض برق جلوگیری می نماید؛ مگر اینکه قبض از درگاه دیگری و به فاصله کمی پرداخت شده باشد که در این صورت با پرداخت مجدد آن در ایقبض بستانکار خواهید شد و این مبلغ از قبض برق شما در دوره بعد کسر خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 8 فروردین 1402 بروزرسانی: 8 فروردین 1402 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 2538

به "شناسه قبض برق را چطور پیدا کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسه قبض برق را چطور پیدا کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید