عبدالله: حمایت ایران از فرایند صلح به رهبری افغان ها برجسته است

به گزارش تور روسیه ارزان، فارس نوشت: رییس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان با اشاره به روابط خوب تهران-کابل گفت: تأکید مقامات ارشد ایرانی بر موفقیت صلح پایدار به رهبری و مدیریت افغان ها، برجسته می باشد.

عبدالله: حمایت ایران از فرایند صلح به رهبری افغان ها برجسته است

عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه ملی گفت که تشدید جنگ درحالی که مذاکرات صلح در دوحه، پایتخت قطر جریان دارد، غیرقابل قبول است.

عبدالله که در یک سفر رسمی در ایران به سر می برد، این اظهارات را شب گذشته (یک شنبه) در نشستی در سفارت افغانستان در تهران بیان نمود.

وی همچنین در این نشست گفت که سفر او به ایران به خاطر درک نقش موثر ایران در صلح افغانستان و جلب حمایت این کشور از فرایند صلح است.

عبدالله تأکید کرد که تأکید مقامات ارشد ایرانی در دیدار با او بر موفقیت صلح پایدار به رهبری و مدیریت افغان ها، برجسته بوده است.

رییس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان با اشاره به روابط خوب کابل - تهران در چهار دهه گذشته، همچنین گفت که حمایت ایران از فرایند صلح به رهبری و مدیریت افغانستان بااهمیت است.

وی در عین حال اضافه نمود که گسترش هرچه بیشتر روابط میان افغانستان و ایران به نفع هر دو کشور و منطقه است.

به گفته وی، تلاش ها برای نهایی سازی سند جامع مناسبات دو کشور پیشرفت داشته و به زودی نشست کمیسیون مشترک در کابل برگزار خواهد شد.

از سویی دیگر، عبدالله شرح داد که در دیدار با مقامات ایرانی درباره رفع چالش های مهاجران افغانستان در ایران بحث و گفت وگو کرده است.

وی این گفت وگو را خوب توصیف کرد و اضافه نمود که در دیدارهای خود با مقامات ایرانی نیز آن را با جدیت دنبال می کند.

عبدالله خاطرنشان کرد که تلاش می کند تا نمایندگی و حضور مهاجران افغان در ایران را در مذاکرات و تلاش های صلح به صورت موثری تأمین کند.

در همین حال، عبدالغفور لیوال، سفیر افغانستان در تهران گفت که تلاش ها برای رفع چالش ها و قانونمند شدن حضور مهاجران افغانستان در ایران ادامه دارد.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 30 آبان 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 1577

به "عبدالله: حمایت ایران از فرایند صلح به رهبری افغان ها برجسته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبدالله: حمایت ایران از فرایند صلح به رهبری افغان ها برجسته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید