معضلات زیست محیطی با بهره گیری از فناوری اطلاعات قابل کنترل است

به گزارش تور روسیه ارزان، سرپرست دفتر فناوری اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه متولی اجرای دولت الکترونیک در کشور وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است، گفت: بسیاری از معضلات زیست محیطی کشور را می توان با امکانات فناوری اطلاعات محدود و یا کنترل کرد . لذا سازمان حفاظت محیط زیست همکاری گسترده تری در حوزه فناوری اطلاعات با وزارتخانه ارتباطات و فناوری اطلاعات خواهد داشت .

معضلات زیست محیطی با بهره گیری از فناوری اطلاعات قابل کنترل است

به گزارش تور روسیه ارزان محمود نیایی گفت: عملکرد و برنامه های فناوری اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست بصورت ماهیانه در اختیار عموم قرار خواهد گرفت و مردم می توانند از خدمات الکترونیک ایجاد گردیده استفاده نمایند.

وی اضافه نمود: سازمان حفاظت محیط زیست علاوه بر انجام تکالیف و تعهدات خود در اجرای دولت الکترونیک می تواند به منظور کنترل و کاهش آلودگی های زیست محیطی ، خط مشی مناسب و کارآمدی را با همسو کردن سازمان های دولتی و صنایع با فناوری اطلاعات به آن ها ارائه کند.

سرپرست دفتر فناوری اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه اظهارکرد: برنامه های بلند مدت و میان مدت در این زمینه تدوین گردیده است که در انتهای هر ماه عملکرد، چالش ها و مسائل مشاهده گردیده آن ماه همچنین برنامه اجرایی ماه آینده به اطلاع عموم خواهد رسید.

نیایی در ادامه به چالش های موجود در توسعه فناوری اطلاعات در سازمان حفاظت محیط زیست اشاره نمود و گفت: با توجه به دستور صریح عیسی کلانتری - رییس سازمان حفاظت محیط زیست - بر تسهیل روند فعالیت ها و الکترونیک شدن آن ها لازم بود آنالیز کاملی در وضعیت موجود سازمان از نظر نرم افزاری انجام گردد . نتیجه این آنالیز نشان داد که سیستم هایی بصورت جزیره ای در ادارات کل استان ها همچنین معاونت های سازمان مرکزی به وجود آمده اند که هیچگونه یکپارچگی را با سایر سیستم ها پشتیبانی نمی نمایند. با این حال با توجه به ذخیره شدن اطلاعات، نمی توان از آنها براحتی صرفنظر کرد.

وی در ادامه شرح داد: کمبود نیروی انسانی ماهر و باتجربه یکی از مهمترین مشکل دفتر فناوری اطلاعات این سازمان است و متاسفانه طی چند ماه گذشته قرارداد توسعه و پشتیبانی شبکه انجام نگردیده و دفتر را با کمبود نیروی مضاعف روبرو نموده است. به هر صورت این دفتر تا حصول نتیجه به پیگیری های خود در این زمینه ادامه خواهد داد . نیایی به نبود یک تشکیلات معین در فناوری اطلاعات ادارات کل استان ها اشاره و اظهارکرد: در برخی استان ها بخش فناوری اطلاعات زیرمجموعه اداره آموزش و در بعضی زیرمجموعه معاونت پشتیبانی و در برخی دیگر مستقل است و با وجود این پراکندگی، امکان سیاستگذاری مناسب و متمرکز از سوی دفتر فناوری اطلاعات سازمان محیط زیست بسیار سخت است که به عنوان یکی از وظایف مهم این مورد نیز در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، وی با اشاره به تشکیل دفتر فناوری اطلاعات گفت: با تدابیر و تغییراتی که در ماه های اخیر در حوزه فناوری اطلاعات سازمان انجام شده است، اطمینان داریم گام های بسیار موثری در رسیدن به این اهداف برداشته خواهد شد .

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 دی 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 108

به "معضلات زیست محیطی با بهره گیری از فناوری اطلاعات قابل کنترل است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معضلات زیست محیطی با بهره گیری از فناوری اطلاعات قابل کنترل است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید