واکنش مسیریاب نشان به تبلیغات گمراه کننده در بعضی فروشگاه های اندرویدی ایرانی

به گزارش تور روسیه ارزان، نقشه و مسیریاب نشان در پیامی به کاربران خود به تبلیغات گمراه نماینده در برخی استورهای اندرویدی ایرانی واکنش نشان داد. نشان از کاربران خود درخواست کرد که اگر این اپلیکیشن را برای نصب به دوستان یا خانواده خود پیشنهاد می نمایند، از آن ها بخواهند تا مراقب تبلیغات گمراه نماینده در برخی استورهای اندرویدی ایرانی باشند.

واکنش مسیریاب نشان به تبلیغات گمراه کننده در بعضی فروشگاه های اندرویدی ایرانی

جهت دریافت مشاوره خدمات کاتالوگ تبلیغاتی از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

نقشه و مسیریاب نشان که اکنون به 6 میلیون کاربر فعال ماهانه رسیده در پیغامی به کاربرانش گفت که این مسیریاب تا به امروز بودجه خود را صرف پیشرفت نموده نه تبلیغات، و بخش زیادی از رشد نشان به این دلیل بوده که کاربران، نشان را به دوستان و خانواده خود پیشنهاد داده اند. نقشه و مسیریاب نشان حال از کاربران خودخواسته تا در زمان پیشنهاد این اپلیکیشن به دیگران، از آن ها بخواهند تا به لوگو و نام نشان دقت نمایند و مراقب تبلیغات گمراه نماینده باشند.

نشان در پیغام خود به کاربرانش نوشته است: مدتی است که تبلیغاتی خاص در یکی از استورهای اندروید ایرانی به شکل چشم گیری افزایش پیدا نموده که به شکل حرفه ای پیاده سازی نشده است. این تبلیغات گاهی حالتی گمراه نماینده به خود می گیرد و نتیجه ای متفاوت از منظور صریح کاربر را به وی پیشنهاد می نماید. به کلام ساده، زمانی که دوست شما نشان یا مسیریاب نشان را برای دانلود جستجو می نماید، مسیریاب دیگری -با کیفیت و کارایی متفاوت- با استفاده از این روش تبلیغات کاربر را به اشتباه می اندازد.

یک نمونه از تبلیغات گمراه نماینده

نقشه و مسیریاب نشان در پیغام خود، اصل تبلیغات را زیر سوال نبرده و گفته که تبلیغات، یک مدل مرسوم در اپ استورها است که در این مدل، محصول مورد نظر یا به عنوان نتیجه اول ارائه می گردد و یا در صندلی دوم اما به صورت بسیار چشم گیر و آشکار قرار می گیرد؛ به نحوی که از هر گونه اشتباه و گمراه شدن کاربر جلوگیری گردد. به گفته نشان، تبلیغ قرار است کاربر را از گزینه های دیگر آگاه کند، نه آن که محصول تبلیغ شده را به جای محصول اصلی مورد نظر کاربر قرار دهد.

نتیجه جستجو نشان در سایر اپ استورهای اندروید ایرانی و خارجی

این مسیریاب یادآور شده است که در کشورهای دیگر قوانین سخت گیرانه ای در این حوزه برای حمایت از حقوق کاربران و حفظ سلامت فضای رقابت وجود دارد اما در کشور ما به دلیل فقدان قوانین شفاف و هم چنین بعضی کم توجهی های نهادهای ناظر، این نوع تبلیغات مجال بیشتری برای گمراه کردن کاربر پیدا می نمایند.

نشان اعلام نموده است که در یک سال اخیر گزارش های متعددی از کاربرانش دریافت نموده که با وجود معرفی نشان به دیگران، آن ها به اشتباه مسیریاب دیگری را نصب نموده اند. به گفته نشان، دلیل این اشتباه همین شیوه های تبلیغاتی گمراه نماینده است که توسط بعضی فروشگاه های اندرویدی برای حمایت از محصولات خاص صورت می گیرد و حتی به اعتبار نشان نزد بعضی از کاربران نیز ضربه زده است.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 10 اسفند 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 1772

به "واکنش مسیریاب نشان به تبلیغات گمراه کننده در بعضی فروشگاه های اندرویدی ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش مسیریاب نشان به تبلیغات گمراه کننده در بعضی فروشگاه های اندرویدی ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید