ورود فناوری های نوین به فرودگاه قطر

به گزارش تور روسیه ارزان، فرودگاه بین المللی(Hamad International Airport) شهر دوحه کشور قطر به جدیدترین فناوری غربالگری امنیتی مجهز شده است و آن فناوری یک الگوریتم پیشرفته است که پرسنل امنیتی را قادر می سازد تا به راحتی مواد منفجره ای را که احیانا در لوازم و وسایل مسافران مخفی باشد پیدا نمایند.

ورود فناوری های نوین به فرودگاه قطر

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

این فناوری همچنین این اجازه را به مسافران می دهد تا هنگام عبور از بخش بازرسی و امنیت فرودگاه بتوانند وسایل الکترونیکی مانند لپ تاپ، تبلت، دوربین دیجیتال و غیره را در چمدان های دستی خود نگه دارند که این موضوع نه تنها سبب ارتقای سطح خدمات رسانی به مسافران می گردد بلکه از مزایا بهداشتی نیز تا حدی برخوردار است زیرا دیگر پرسنل این بخش به اجناس و وسایل مسافران دست نمی زنند.

فناوری جدید موسوم به C2 پس از برداشته شدن کامل محدودیت های سفرهای خارجی در تمام بخش های بازرسی نصب خواهد شد و غربالگری به شیوه ای نوین انجام خواهد شد. این امر ضمن سرعت بخشیدن به فرایند بازرسی و افزایش توان عملیاتی، سطح امنیت فرودگاه را به میزان قابل توجهی افزایش خواهد داد. استفاده از این سیستم، فرودگاه بین المللی حَمَد را به فرودگاهی مجهزتر که دارای یک سیستم استاندارد آشکارساز مواد منفجره با دقت بالا نیز است تبدیل خواهد نمود.

این سیستم قادر است مواد منفجره ای که درون سازه های پیچیده مانند ساختار درونی دستگاه های الکترونیکی تعبیه و جاسازی شده اند را به راحتی شناسایی کند.

این سیستم همچنین یک سیستم پیشرفته مهم ضد کووید-19 نیز محسوب می گردد زیرا باعث کاهش تماس و آلودگی مسافران در هنگام حمل چمدان ها و برداشتن آنها می گردد. اجرای این فناوری با محدود کردن تماس انسان ها در بخش های امنیتی، باعث ارتقای استانداردهای بهداشت فرودگاه خواهد شد و فرایند بازرسی را هم برای کارمندان و هم برای مسافران سریع تر می نماید.

سعید یوسف السلائیتی(Saeed Yousef Al-Sulaiti) معاون بخش امنیت فرودگاه بین المللی حمد گفت: فرایند امنیت در این فرودگاه به واسطه نصب فناوری های پیشرفته به طور مداوم در حال ارتقا است. هدف ما این است که با توجه به همه گیری بیماری کووید-19، سفرهای مسافرتی را ایمن تر کنیم. در این ایام، اولویت ما محافظت از مسافران ضمن حفظ امنیت آنها است. به وسیله فناوری C2، ما می توانیم پروتکلی کارآمدتر داشته باشیم که تمام دغدغه های مسافران را برای داشتن سفری ایمن رفع کند.

فرودگاه بین المللی حمد همچنین به فکر نصب اسکنرهای بدن پیشرفته است تا ضمن کاهش سرعت تمام مراحل بازرسی بدن، امنیت مسافران نیز تضمین شده و بالا باشد.

استفاده از این فناوری ها بسیار مفید است زیرا در هنگام شیوع این بیماری تماس بین مسافران و کارمندان بخش بازرسی محدود می گردد و دیگر آنها احتیاج به دست زدن به بدن و لباس مسافران ندارند.

این فرودگاه بین المللی همچنین در حال آنالیز برای نصب سینی های ضد باکتریایی (anti-bacterial trays) در ایستگاه های بازرسی و نصب ماژول های پخش نماینده اشعه فرابنفش اتوماتیک است که بطور اتوماتیک سینی هایی که مسافران وسایل خود را در آنجا قرار می دهند و لمس می نمایند را برای محافظت بیشتر از سلامتی و ایمنی کلیه مسافران ضدعفونی می نمایند.

این فرودگاه همچنین سالن های انتقال مسافران جدیدی را ساخته است که این موضوع سبب می گردد تا 95 درصد مسافران کمتر از پنج دقیقه در صف قرار گیرند.

این فرودگاه قطر اخیراً از اتمام موفقیت آمیز مرحله دوم برنامه فرودگاه هوشمند(Smart Airport Program) خود اطلاع داد و با اجرای فناوری شناسایی بیومتریک، یک تجربه سریع، ایمن و بدون تماس هنگام بازرسی را ارائه داد. این فناوری به مسافران این امکان را می دهد تا اطلاعات پرواز، گذرنامه و اطلاعات بیومتریک چهره خود را در یک نمایشگر هوشمند وارد نمایند.

سومین فرودگاه برتر دنیا(فرودگاه بین المللی حَمَد) در کوشش برای محافظت از کارمندان و مسافران خود در برابر کووید-19، از فناوری هایی نظیر ربات ها و کلاه ایمنی پیشرفته غربالگری حرارتی استفاده نموده است. این فرودگاه همچنین مجهز به ربات هایی است که به طور مستقل در فرودگاه حرکت می نمایند و با ساطع کردن نور فرا بنفش محیط را ضدعفونی می نمایند که این موضوع در از بین بردن بیشتر میکروارگانیسم های عفونی مؤثر است. این ربات ها در مناطق پرخطر که ازدحام مسافران زیاد است مستقر می شوند تا شیوع پاتوژن ها را کاهش دهند. این فرودگاه همچنین مجهز به تونل های ضد عفونی اشعه فرا بنفش است که برای ضد عفونی کردن تمام چمدان های مسافران هنگام ورود و خروج مسافربری مورد استفاده قرار می گیرد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 1347

به "ورود فناوری های نوین به فرودگاه قطر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود فناوری های نوین به فرودگاه قطر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید