پیست های آفرود و موتورکراس اهواز در اقدامی جهادی در حال احداث هستند

به گزارش تور روسیه ارزان، خبرنگاران/خوزستان رئیس هیات اتومبیلرانی و موتورسواری خوزستان گفت: پیست های آفرود و موتورکراس در مجموعه ورزشی غدیر اهواز در اقدامی جهادی در حال احداث هستند و ان شاءالله با افتتاح آن در هفته تربیت بدنی بتوانیم هدیه خوبی به جوانان بدهیم.

پیست های آفرود و موتورکراس اهواز در اقدامی جهادی در حال احداث هستند

ابراهیم جوانمردی در گفت وگو با خبرنگاران، اظهارکرد: با توجه به احتیاج مبرم در مرکز استان جهت احداث پیست موتور کراس که ما روی ورزش پایه در این بخش برنامه ریزی نموده بودیم، در اقدامی جهادی احداث این پیست در اهواز در دستور کار قرار گرفته است. این پیست در مساحتی حدود دو هکتار در مجموعه ورزشی استادیوم غدیر اهواز در حال احداث است.

وی بیان نمود: مراحل ساخت این پیست در حال اجرا است و ان شاءالله تا یک هفته دیگر پیست موتور کراس خوزستان در استادیوم غدیر اهواز به بهره برداری خواهد رسید و می توانیم شاهد برگزاری مسابقات استانی و کشوری در این پیست باشیم. بعلاوه گرفتن میزبانی کشوری یکی از مهم ترین اهداف ما محسوب می گردد.

رئیس هیات اتومبیلرانی و موتورسواری خوزستان گفت: احداث این پیست با حمایت کارشناسان و اعضای کمیته موتورکراس هیات استان است و به جرات می توانم بگویم در بحث احداث پیست موتور کراس، خودکفا شده ایم و این یکی از اقدامات بسیار خوب و مفید ما محسوب می گردد.

وی اضافه کرد: شرایط برای انجام انواع پرش های تکنیکی در پیست موتور کراس اهواز در نظر گرفته شده و این پیست دارای پنج لاین است. با توجه به این که وقتی یک ورزشکار قرار است در مسابقات کشوری شرکت کند باید با برترین شرایط آماده گردد، ما کوشش داشته ایم در پیست موتور کراس اهواز تمام شرایط لازم را برای انجام انواع پرش ها ایجاد کنیم. ضمن این که کوشش نموده ایم از لحاظ ایمنی نکات لازم را به صورت صد درصدی رعایت کنیم. بعلاوه صندلی آمبولانس و آتش نشانی در این پیست دیده شده است و می توانم بگویم، یک پیست بسیار خوب موتور کراس خواهد بود.

جوانمردی خاطر نشان کرد: افتتاح این پیست در بحث استعدادیابی بسیار به هیات استان یاری دهنده است، ضمن این که پیش از این هم در رشته موتور کراس روی بخش پایه خیلی خوب کار نموده بودیم و در مسابقات کشوری چندجانبه، صاحب سکو هستیم. اکنون هم با افتتاح پیست موتور کراس اهواز مطمئنا جهش بسیار خوبی در این رشته خواهیم داشت و بیش از این می توانیم خود را به کشور معرفی کنیم.

وی در ادامه با اشاره به در حال ساخت بودن یک پیست آفرود در مجموعه ورزشی غدیر اهواز، گفت: جوانان به ورزش های اتومبیلرانی و موتورسواری بسیار علاقه مند هستند و ما به همین علت با امکانات موجود و با بهره مندی از تجربه کارشناسان هیات، اقداماتی در راستای احداث پیست آفرود و موتورکراس داشته ایم که این هم جای تشکر دارد. بعلاوه پیست آفرود در مساحتی بالغ بر دو هکتار در حال احداث است و این پیست هم در بخش آماتور و هم قهرمانی قابل استفاده است و امیدوارم با افتتاح آن بتوانیم آفرود را هم در خوزستان فعال کنیم.

رئیس هیات اتومبیلرانی و موتورسواری خوزستان ادامه داد: به هر حال در بخش قهرمانی احتیاج داشتیم که در مرکز استان یک پیست آفرود داشته باشیم که در این زمینه اداره کل ورزش و جوانان خوزستان هم یاری ها و اقدامات خوبی داشته است. مطمئنا ایجاد پیست های آفرود و موتور کراس می تواند در ایجاد روحیه شاد و شرایط بهتر برای جوانان تاثیر بسزایی داشته باشد. ان شاءالله در هفته تربیت بدنی بتوانیم، دو پیست موتورکراس و آفرود را به افتتاح برسانیم و هدیه خوبی به جوانان مان بدهیم.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر مجموعه ورزشی غدیر اهواز از نظر رشته های موتورسواری و اتومبیلرانی تقریبا مجهز است. ضمن این که در پی احداث یک پیست خوب اتومبیلرانی و موتورسواری چندمنظوره با قابلیت موتور ریس و برگزاری مسابقات استاندارد اتومبیلرانی هستیم که امیدوارم با برنامه ریزی خوب همکارانم در هیات اقدامات خوبی هم در این بخش داشته باشیم و تمام دستگاه ها و نهادها یاری دهنده باشند. برای ساخت این پست چندمنظوره، اعتباری بالغ بر 12 میلیارد تومان پیش بینی شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 2155

به "پیست های آفرود و موتورکراس اهواز در اقدامی جهادی در حال احداث هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیست های آفرود و موتورکراس اهواز در اقدامی جهادی در حال احداث هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید