تور ترکیه ارزان: گشت و گذار در قلعه بدروم (Bodrum Castle)

به گزارش تور روسیه ارزان، قلعه ای تاریخی و اسرارآمیز در قلب بدروم

قلعه زیبای بدروم (Bodrum) با برج های شگفت انگیز خود در اوایل قرن 15 میلادی به وسیله شوالیه های هوسپیتالر (Knights Hospitaller) و در وقف قدیسی به نام سنت پیتر ساخته شد که امروزه در آن موزه زیر آب احداث شده است. (شوالیه های هوسپیتالر با نام های شناخته شده دیگری از جمله شوالیه های سنت جان و یا شوالیه های مهمان نواز، یک فرقه از سازمان نظامی ایجاد شده در سال 1023 میلادی و در جهت پرستاری و نگهداری از زائرین سرزمین مقدس بود که بنا بر درخواست کلیسای کاتولیک در جهت نظم نظامی صلیبیون تشکیل شد، قوام و شکل گیری اولیه آن در منطقه ها پادشاهی اورشلیم، رودس و مالت بود. مترجم)

تور ترکیه ارزان: گشت و گذار در قلعه بدروم (Bodrum Castle)

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه ارزان در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا تا آنتالیا رویایی و بالون سواری در شهرهای ترکیه تا کلی تفریح دیگر در انتظار شماست، خاطراتی از مردم مهمانواز ترکیه که همیشه در ذهن شما خواهد ماند.

این موزه باستان شناسی با عنوان موزه آرکئولوژی صولتی (SualtıArkeolojiMüzesi) مهم ترین موزه از این گروه از موزه ها در سراسر جهان محسوب کرد که اشیا و آثار مهمی از دوران باستان را به نمایش گذاشته است. در این محل تابلوهای اطلاعات، نقشه ها، مدل ها، طرح ها، نقاشی های دیواری، تصاویر متحرک و ویدئوهای مختلفی با هدف ارائه اطلاعات لازم به بازتماشامایندگان، طراحی شده است. در سال 1402 میلادی شوالیه های فوق این قلعه را بر اساس قلعه ای مشابه در منطقه رودس (Rhodes) یونان و در زمان حمله مغول ها به منطقه آنتالیا ساخته شد. آن ها سنگ مرمر و سنگ های ساختمانی مقبره (Mausolus) را که بر اثر یک زمین لرزه تخریب شده بود برای احداث سازه های نو به کار برده و نام شهر را نیز از هالیکراناسوس (Halicarnassus) به پترونیوم (Petronium) تغییر دادند که امروزه با عنوان سنت پیتر معروفیت دارد. در سال 1437 عملیات ساختمانی این منطقه به خاتمه رسیده و اگرچه آن ها بعضی بخش های دفاعی مانند خندق، بارو و مخزن آب به این مجموعه افزودند، اما این محل و بعلاوه منطقه رودس در سال 1522 به وسیله سلطان سلیمان عثمانی تصرف شد. شوالیه های شکست خورده مجبور شدند تا این قلعه را به فاتحان مسلمان واگذار نمایند و به دستور سلطان سلیمان، کلیسای این قلعه تبدیل به یک مسجد شده و مناره ای در کنار آن ساخته شد. برای سده های طولانی این قلعه در هیچ نبرد مهمی آزمایش نشده و انتها در حین جنگ جهانی اول فرانسوی ها این محل را تصرف نموده و مناره را تخریب کردند. البته این مناره دوباره در سال 1997 میلادی بازسازی شد. امروزه در گوشه و کنار این قلعه آثار زیادی از تاریخ پر فراز و نشیب آن به جای مانده و اطلاعات تاریخی و آثار به جای مانده باستانی ان در موزه این محل به نمایش گذاشته می گردد. تور بازدید از این آثار در حدود 2 ساعت به طول انجامیده و معمولا به علت استقبال زیاد جمعیت و کوچک بودن فضای اتاق های موزه، ازدحام زیادی در این مجموعه وجود دارد و به همین علت توصیه می کنیم تا در ساعات اولیه روز برای تماشا این قلعه اقدام کنید. در کف این مجموعه دو خط سبز و قرمز ترسیم شده که یکی از آنها نشان دهنده راستا تور کامل و دیگری نشان دهنده راستا تور کوتاه مجموعه است که با تعقیب این راستاها می توانید راه خود را به راحتی پیدا کنید.

حیاط اصلی

پس از باجه بلیط فروشی شما وارد محوطه ای می شوید که در آن یک راستا تراشیده شده از سنگ مرمر قرار داشته و زره های جنگجویان جنگ های صلیبی به تعداد 250 عدد در آن به نمایش گذاشته شده است. در بالای پله هایی که رو به بالا می فرایند و پس از عبور از دروازه، حیاط اصلی قلعه قرار گرفته است که در آن یک درخت توت سفید کهنسال روئیده است. در این بخش یک مجموعه بزرگ از سفالینه های یونانی و رومی به همراه بعضی اشیا از قرون 14 میلادی تا دوران معاصر نگهداری می شوند که همگی از سواحل کم عمق منطقه ها جنوبی این منطقه جمع آوری شده اند. در سمت شرقی حیاط، یک کلیسای کوچک ساخته شده در سال 1406 واقع شده است که در آن یک کشتی متعلق به اواخر عصر رومی ها که در منطقه یاسی آدا (Yassıada) در سال 626 میلادی غرق شده بود، بازسازی و نگهداری می گردد. شما می توانید روی عرشه این کشتی راه رفته، سکان آن را به دست بگیرید و در طبقه زیرین، از اشیا کشف شده در آن از جمله ظروف سفالین دسته دار، تماشا کنید.

منبع: الی گشت
انتشار: 9 خرداد 1401 بروزرسانی: 9 خرداد 1401 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 2362

به "تور ترکیه ارزان: گشت و گذار در قلعه بدروم (Bodrum Castle)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ترکیه ارزان: گشت و گذار در قلعه بدروم (Bodrum Castle)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید