26هزار کودک بی سرپرست و بدسرپرست در کشور، 10هزار کودک در شیرخوارگاه ها

به گزارش تور روسیه ارزان، رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به وجود 26 هزار کودک بی سرپرست و بدسرپرست در سطح کشور، گفت: 16 هزار کودک ما در خانواده های جایگزین و 10 هزار کودک در شیرخوارگاه و بیش از 650 مرکز شبه خانواده نگهداری می شوند.

26هزار کودک بی سرپرست و بدسرپرست در کشور، 10هزار کودک در شیرخوارگاه ها

به گزارش خبرنگاران، وحید قبادی دانا در آیین افتتاح رسمی شیرخوارگاه شبیر با بیان اینکه 26 هزار کودک بی سرپرست و بدسرپرست داریم که 16 هزار نفر آنها در خانواده های جایگزین هستند، گفت: ماهانه مبالغی توسط دولت به خانواده های جایگزین تخصیص داده می گردد که از اردیبهشت امسال روی کارت بانکی شان شارژ می گردد.

وی اضافه کرد: 10 هزار نفر دیگر نیز در 34 شیرخوارگاه و بیش از 650 مرکز شبه خانواده نگهداری می شوند. دولت به وسیله بهزیستی ماهانه مبالغی به عنوان یارانه به خیریه هایی که در قالب شبه خانواده فعالیت می نمایند پرداخت می نماید.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه بیش از 93 درصد فعالیت های بهزیستی توسط خیریه ها و بخش غیردولتی در حال اجرا است، اظهار کرد: معتقدیم هرچقدر فضا برای مشارکت خیرین بازتر باشد کار بهتر و مناسب تر انجام خواهد شد.

قبادی دانا اضافه کرد: شیرخوارگاه شبیر در سال 1332 توسط مرحوم شبیر پایه گذاری شد و قدیمی ترین شیرخوارگاه کشور است. این ساختمان فرسوده بود و سال 94 کلنگ زنی آن انجام شد. شبیر، نمونه پیروز از کار خیرجمعی است و بیش از 350 خیّر یاری نموده اند و شرکت ها یاری نقدی و غیرنقدی نموده و خیرانی بدون ذکر نام در ساخت شبیر مشارکت داشته اند.

وی ادامه داد: یک هفته است که بچه ها در مرکز مستقر شده اند. شبیر، مجهزترین و بزرگترین شیرخوارگاه کشور است. به لحاظ گرمایش و سرمایش سیستم مناسبی دارد و استانداردهای مورد احتیاج در آن رعایت شده است. امیدوارم افتتاح ساختمان جدید شیرخوارگاه شبیر شروعی برای فعالیت سیستماتیک جامعه خیرین و ورود آنها به سایر فعالیت های بهزیستی از جمله استانداردسازی شیرخوارگاه های سطح کشور، نهضت مسکن سازی برای خانوار دارای معلول و اشتغال جامعه تحت پوشش ما باشد.

وی تاکید نمود که هدف ما افزایش مراکز شبه خانواده و شیرخوارگاه ها نیست بلکه حضور بچه ها بی سرپرست در خانواده هاست.

به گفته رئیس سازمان بهزیستی کشور، بیش از 19 میلیارد تومان هزینه احداث شیرخوارگاه شبیر شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 بهمن 1398 بروزرسانی: 17 بهمن 1398 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 1005

به "26هزار کودک بی سرپرست و بدسرپرست در کشور، 10هزار کودک در شیرخوارگاه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "26هزار کودک بی سرپرست و بدسرپرست در کشور، 10هزار کودک در شیرخوارگاه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید