استان کرمانشاه ظرفیت تبدیل شدن به برند صنعت گردشگری را دارد

به گزارش خبرنگاران، مجتبی نیک کردار در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان کرمانشاه که شامگاه یکشنبه در استانداری کرمانشاه برگزار گردید، گفت: باید تمام اعضای ستاد خدمات سفرهای نوروزی در استان با همدلی و همزبانی سالی متفاوت را برای مهمانان نوروزی در استان رقم بزنند.

استان کرمانشاه ظرفیت تبدیل شدن به برند صنعت گردشگری را دارد

با تور ارزان عمان لحظه آخری از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط آشنا شوید.

نیک کردار با اشاره به حدود 2 هزار اثر گردشگری ثبت شده در استان کرمانشاه اضافه نمود: به عنوان مثال اگر کانون توجه گردشگران را تنها به50 اثر گردشگری استان متوجه سازیم تحولی بسیار عظیم در توسعه صنعت توریسم و نیز اشتغال زایی در استان ایجاد می گردد.

وی بر ارائه آموزش های لازم در مورد جذب گردشگر به ویژه در ایام نوروز تاکید نمود و گفت: کرمانشاه به صفت مهمان نوازی شناخته شده و باید خاطره ای خوب در ذهن گردشگران به هنگام ترک استان باقی بماند لذا کسبه به طور خاص و مردم به طور عام باید رفتار و گفتار و کردار تحسین برانگیزی با گردشگران و مهمانان نوروزی داشته باشند.

نیک کردار با اشاره به لزوم آراستگی هر دستگاه در ایام نوروز اعلام کرد: ما تجربه سال های گذشته را داریم و لذا ارائه خدمات بر اساس استاندارد از سوی دستگاه ها در ایام نوروز وظیفه است اما انتظار داریم خدمات ما بالاتر از استاندارد باشد.

معاون استاندار کرمانشاه در ادامه به بیان نتایج مثبت توجه به صنعت گردشگری در استان پرداخت و گفت: صنعت گردشگری از مهمترین محورهای توسعه اشتغال است و اگر بخواهیم از معضل بیکاری عبور کنیم باید به صنعت توریسم توجه گردد.

وی استان کرمانشاه را از مهم ترین استان های توریستی کشور و عنوان نمود و اضافه نمود: این استان در رده های نخست کشور شناخته می گردد و به لحاظ داشتن جاذبه های توریستی، تاریخی، اکوتوریستی، تنوع قومیت و مذاهب و آداب و رسوم و زبان، صنایع دستی و... حرف های بسیاری برای گفتن دارد.

این مقام مسئول استان کرمانشاه را گهواره تمدن عنوان و توضیح داد: استان کرمانشاه آرام آرام به سمت مقصد گردشگری در حرکت است و هر اندازه در بحث توریست و جذب گردشگر کوشش کنیم بازهم کم است.

ایده برگزاری جشنواره بزرگ نوروزی در کرمانشاه آنالیز می گردد

وی با بیان اینکه ارزیابی دستگاه های ستاد اجرایی خدمات سفر در دستور کار قرار گرفته است، اضافه نمود: ارائه بهترین خدمات، شایسته ترین احترام در ایام نوروز تاکید ما به دستگاه ها است اما آنچه برای ما مهم تر است سودآوری و کسب درآمد از صنعت گردشگری است.

نیک کردار اعلام کرد: ستاد خدمات سفر باید در سطح شهرستان ها به ریاست فرمانداران فعال و وظایف دستگاه ها ابلاغ گردد و از ظرفیت ایام نوروز برای جذب گردشگر در سراسر استان استفاده به عمل آید.

وی برند سازی را مهم ترین هدف در استان کرمانشاه در حوزه جذب گردشگر دانست و توضیح داد: ما باید دنبال برندسازی برای استان باشیم و نباید تنها آثار تاریخی و گردشگری استان را محدود به طاقبستان و بیستون و ... کنیم.

نیک کردار خواهان پرهیز از یک جانیه گری در مورد گردشگری شد و توضیح داد: امروز در دنیا کمتر گرایش به سمت گردشگری تاریخی است بلکه استقبال و توجه عموم به گردشگری خوراکی است و باید از این قابلیت مهم در استان استفاده گردد.

وی برگزاری جشنواره ها، مسابقات ورزشی، گردشگری سلامت را از محورهای مهم برای جذب گردشگر در استان کرمانشاه یاد کرد و اضافه نمود: انتظار داریم تمام دستگاه ها بالاتر از وظیفه خود در ایام نوروز کار نمایند تا به مقصود گردشگری در استان برسیم.

نیک کردار اخذ کارت بهداشت برای متقاضیان عرضه مواد غذایی در ایام نوروز را الزامی دانست و تاکید نمود: مسئولان بهداشت باید نظارت فوق العاده ای در این زمینه داشته باشند.

در استان کرمانشاه حتی یک مجتمع خدماتی - رفاهی درجه یک وجود ندارد

وی در مورد جشنواره بزرگ نوروزی در استان کرمانشاه گفت: متولیان این امر طرح جامع و کاملی برای این برنامه تهیه و در اختیار استانداری قرار دهند تا مورد آنالیز قرار گیرد.

نیک کردار با تاکید بر انجام برنامه ریزی برای گردشگری پایدار در استان با هدف انتفاع و رونق مالی اضافه نمود: حدود هزار تخت در هتل های اقامتی استان و نیز بالغ بر 2 هزار تخت در مسافرخانه ها داریم که باید برای ایام نوروز آمده شوند.

نیک کردار با تاکید بر لزوم اتخاذ تدابیر لازم از سوی دستگاه ها برای ایام نوروز گفت: در بخش فرودگاه ها توسعه زیرساخت های پروازی و ایجاد یک خط هوایی در استان در دستور کار قرار گرفته است و سال جاری نیز در زمینه تعداد پروازها از 60 پرواز به 104 پرواز رشد داشتیم.

نیک کردار ساماندهی کریدور بیستون - کرمانشاه را دستور کار جدی استانداری دانست و اعلام کرد: متاسفانه ما در استان کرمانشاه حتی یک مجتمع خدماتی - رفاهی درجه یک نداریم و باید چندین مجتمع خدماتی - رفاهی مدرن در کرمانشاه احداث گردد.

معاون استاندار کرمانشاه اظهار کرد: دوبانده شدن تمام راه های استان کرمانشاه در تامین امنیت جانی و سلامت گردشگران مهم و در کوشش هستیم تا این طرح نیز در استان انجام گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 فروردین 1399 بروزرسانی: 2 فروردین 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 1122

به "استان کرمانشاه ظرفیت تبدیل شدن به برند صنعت گردشگری را دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استان کرمانشاه ظرفیت تبدیل شدن به برند صنعت گردشگری را دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید