اعلام آمار مستندهای ملی سیزدهمین جشنواره سینماحقیقت

به گزارش تور روسیه ارزان، با سرانجام مهلت ارائه فیلم به سیزدهمین دوره جشنواره بین المللی سینماحقیقت، تعداد 687 فیلم مستند در دبیرخانه این رویداد ثبت شد.

اعلام آمار مستندهای ملی سیزدهمین جشنواره سینماحقیقت

به گزارش گروه فرهنگی تور روسیه ارزان به نقل از روابط عمومی جشنواره بین المللی سینماحقیقت، از جمع این آثار مستند، کارگردانان 74 فیلم مستند بلند، 188 فیلم مستند نیمه بلند و 413 فیلم مستند کوتاه، متقاضی شرکت در بخش مسابقه ملی جشنواره شده اند؛ ضمن این که مشخصات 210 فیلم مستند، همزمان در بخش جایزه شهید آوینی ویژه مستندهای حوزه مقاومت، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس هم ثبت شده است. بخش مسابقه فیلم های مستند کارآفرینی این دوره جشنواره سینماحقیقت هم 178 متقاضی شرکت دارد.

سال گذشته تعداد 634 فیلم مستند به دبیرخانه جشنواره سینماحقیقت ارائه شده بود. این آمار نمایانگر رشد حدود 8 درصدی متقاضیان شرکت در این رویداد سینمای مستند ایران است.

اسامی فیلم های منتخب بخش مسابقه ملی جشنواره سینماحقیقت در سه گروه مستندهای کوتاه (تا 40 دقیقه)، نیمه بلند (40 تا 70 دقیقه) و بلند (بالای 70 دقیقه)، در نیمه دوم آبان ماه 98 اعلام خواهد شد.

مستندهای منتخب جایزه شهید آوینی و کارآفرینی هم پس از اعلام آثار بخش مسابقه ملی معرفی می شوند.

پیشتر اعلام شده بود که کارگردانان حدود 6000 فیلم مستند کوتاه، نیمه بلند و بلند از حدود 100 کشور جهان هم متقاضی شرکت در بخش مسابقه بین الملل جشنواره سینماحقیقت شده بودند.

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، سیزدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران سینماحقیقت را به دبیری محمد حمیدی مقدم، از 18 تا 25 آذرماه 1398 در شهر تهران برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 آذر 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 827

به "اعلام آمار مستندهای ملی سیزدهمین جشنواره سینماحقیقت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام آمار مستندهای ملی سیزدهمین جشنواره سینماحقیقت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید