اما و اگر های اکران نوروزی و نگرانی از تکرار یک تجربه خبرنگاران

به گزارش تور روسیه ارزان، در حالی که نام چند فیلم به عنوان گزینه های اکران نوروزی مطرح است، برخی پخش کننده های این فیلم ها تاکید دارند که هنوز به طور قطعی خبری از اکران نوروزی نیست جرا که حمایت های لازم برای کسب رضایت صاحبان فیلم ها باید تامین شود.

اما و اگر های اکران نوروزی و نگرانی از تکرار یک تجربه خبرنگاران

به گزارش خبرنگاران، فیلم بی همه چیز یکی از آثار پرمخاطب جشنواره فجر امسال از اولین فیلم هایی بود که نامش برای اکران در نوروز از سوی پخش کننده اش - علی سرتیپی، مدیر پخش فیلمیران اعلام شد.

همچنین سعید خانی که فیلم دینامیت را آماده اکران دارد نیز گفته بود در صورتی برای اکران نوروز آماده می شود که شرایط ویژه ای برای حمایت از فیلم ها وجود داشته باشد.

براین اساس شورای صنفی نمایش هم در جلسه اخیر خود از تدوین آیین نامه اکران سال 1400 خبر داد و اعلام شد تا کنون چهار فیلم متقاضی اکران نوروزی هستند و به نظر می رسد این فیلم ها بی همه چیز و دینامیت، چپ راست و درخت گردو باشند.

اما پخش کننده های بعضی از این فیلم ها تاکید می کنند که با وجود شرایط فعلی و حمایت هایی که تا به امروز بوده امکان اکران آثارشان وجود ندارد.

در این باره امیرحسین حیدری - مدیر دفتر پخش نمایش گستران می گوید: فیلم هایی که اسامی شان به عنوان فیلم های اکران نوروزی مطرح شده درست نیستند، چون همه چیز فعلا در حد یک پیشنهاد بوده است. ما اخیرا در جلسه ای بررسی کردیم که اگر بخواهیم اکران نوروزی خوبی داشته باشیم، باید شرایط آن مهیا شود. این شرایط خاص باید طی جلساتی بررسی شوند تا پخش کننده ها بر همان اساس صاحبان فیلم ها را برای اکران آثار شان در نوروز 1400 راضی کنند.

او اضافه می کند: ما می خواهیم فرمولی را برای اکران طراحی کنیم و این کار به یک سری مذاکره احتیاج دارد و باید در روز های آینده با شورای صنفی نمایش، انجمن سینماداران و همین طور با مدیران سازمان سینمایی جلسه داشته باشیم تا ببینیم شرایط را چطور می توان پیش برد که اگر ستاد کرونا اجازه اکران نوروزی بدهد و سینما ها در آن مقطع پابرجا باشند فیلم های خوبی را نمایش دهیم.

وی اظهار داشت: آنچه ما به دنبال آن هستیم تا آماده کنیم و پیشنهاد بدهیم، مغایرتی با آیین نامه اکران ندارد، ولی معتقدیم باید شرایط ویژه با ضمانت اجرایی برای اکران نوروزی در نظر گرفته شود. تلاش ما پخش کننده ها این است که به سازمان سینمایی کمک کنیم تا با ایجاد شرایطی، صاحبان فیلم ها به اکران ترغیب شوند و به این ترتیب باری از روی دوش سینما برداریم.

در این باره سعید خانی - مدیر دفتر پخش صبا - هم می گوید: چند روز قبل جلسه ای با کننده سینمادار ها و شورای مرکزی پخش کننده ها داشتیم و در آنجا تاکید شد که با آنچه شورای صنفی نمایش به عنوان حمایت از اکران مطرح می کند نمی توان کاری انجام داد، چون این حمایت ها ضمانت اجرایی ندارند. پس بهتر است سینمادار ها و پخش کننده ها راهکاری را در نظر بگیرند تا فیلم های خوب اکران شوند.

او با بیان اینکه مواردی را برای سینما ها در نظر داریم از جمله اینکه شرایط برای تغییر سانس های سینما ها فراهم شود تا مثلا آخرین ساعت 18 نباشد، ادامه می دهد: با تصمیماتی که الان شورای صنفی اعلام می کند و مثلاً گفته می شود فیلم های متقاضی اکران نوروز، کف فروش سه هفته اول آن ها محاسبه نمی شود نمی توان کار را پیش برد، چون این ها برای شرایط عادی مناسب است و در اوضاع فعلی صاحبان آثار را برای اکران ترغیب نمی کند. باید چاره ای کنیم تا صاحب فیلم ها تاوان ندهند و انچه بر سر شنای پروانه و خوب، بد، جلف آمد، تکرار نشود.

وی تاکید می کند: ما قصد داریم آنچه را بین پخش کننده ها و سینمادار ها توافق می کنیم به شورای صنفی نمایش ارائه دهیم تا با تایید آن ها و نیز در صورت اجرایی بودن راهکار ها برای اکران نوروز برنامه ریزی کنیم.

منبع: ایسنا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 فروردین 1400 بروزرسانی: 4 فروردین 1400 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 1824

به "اما و اگر های اکران نوروزی و نگرانی از تکرار یک تجربه خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اما و اگر های اکران نوروزی و نگرانی از تکرار یک تجربه خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید