امضای یادداشت تفاهم ایران با سایپم ایتالیا برای توسعه 2 پالایشگاه

به گزارش تور روسیه ارزان، شرکت سایپم ایتالیا یادداشت تفاهمی را برای توسعه پالایشگاه های پارس شیراز و تبریز در ایران امضا کرد.

امضای یادداشت تفاهم ایران با سایپم ایتالیا برای توسعه 2 پالایشگاه

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش تور روسیه ارزان به نقل از رویترز، شرکت سایپم ایتالیا یادداشت تفاهمی با شرکت توسعه نفت و گاز پارسیان ایران برای همکاری در پروژه های مهم نفت و گاز این کشور امضا کرد.

این قرارداد با طرف ایرانی در شرایطی امضا می گردد که شرکت سایپم از افت قیمت ها به شدت آسیب دیده است. افت قیمت نفت موجب شده تا شرکت های بزرگ نفتی سرمایه گذاری های خود را کاهش دهند و به دنبال قیمت هایی پایین تر از عرضه کنندگان خود باشند.

سایپم که توسط شرکت انی و صندوق دولتی اعطای وام اف اس آی اداره می گردد خاطرنشان کرد، این یادداشت تفاهم با شرکت توسعه نفت و گاز پارسیان امضا شده و مربوط به راه اندازی مجدد و ارتقاء پالایشگاه های پارس شیراز و تبریز است.

یک منبع مطلع گفت همچنین سایپم اواخر امروز امضای قراردادی به مبلغ 4 تا 5 میلیارد دلار برای احداث 2 هزار کیلومتر خط لوله در ایران را اعلام خواهد نمود.

کاناکورد جنیوئیتی شرکت واسطه معاملات تجاری درباره گزارش ها در مورد امضای قرارداد 5 میلیارد یورویی سایپم با طرف ایرانی خاطرنشان کرد: این قرارداد درآمد حدودا 18 ماهه فعالیت های تجاری سایپم را در ساحل تامین خواهد نمود و بسیار با استقبال روبرو خواهد شد.

این قرارداد در اولین روز سفر رسمی حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران به رم به امضا رسیده است. اوایل ماه جاری میلادی، تحریم ها غرب علیه ایران برداشته شد.

195

منبع: تسنیم
انتشار: 9 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 912

به "امضای یادداشت تفاهم ایران با سایپم ایتالیا برای توسعه 2 پالایشگاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امضای یادداشت تفاهم ایران با سایپم ایتالیا برای توسعه 2 پالایشگاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید