انتخاب اول آذرماه به عنوان روز اصفهان اقدامی هوشمندانه است

به گزارش تور روسیه ارزان، قدرت الله نوروزی در نکوداشت روز اصفهان با طرح این سوال که چرا باید برای اصفهان روز نکوداشت گرفت، گفت: مسلم است که اگر ویژگی شاخصی در فردی وجود داشته باشد به خصوص اگر آن ویژگی برای کشور افتخار آفرین باشد، شایسته قدردانی است.

انتخاب اول آذرماه به عنوان روز اصفهان اقدامی هوشمندانه است

وی ادامه داد: همچنین اگر آن ویژگی از مبنایی برخوردار باشد که به انسان هویت ببخشد و موقعیت انسان را در جهان تعالی بخشد نیز شایسته قدردانی است.

شهردار اصفهان با اشاره به اینکه اصفهان هر دو این خصوصیت را دربر دارد، ادامه داد: این نکوداشت تنها وظیفه شهروندان نیست بلکه وظیفه همه ایرانیان است تا این شهر و ویژگی های آن را پاس دارند.

وی با بیان اینکه اصفهان بارها دارای نشان های ملی و بین المللی شده است، بیان داشت: اصفهان در تمام دستاور های هنری، شکوه فرهنگی و عظمت معماری پایه سبک های بشری در جهان قرار گرفته است.

نوروزی با تاکید بر اینکه اصفهان یک جهان شهر بوده و با استقرار در مسیر جاده ابریشم در عرصه بین المللی دارای ویژگی جهانی شده است، توضیح داد: جهانی را می توان در جام جهان بین اصفهان مشاهده کرد.

وی اضافه نمود: دومین ویژگی این شهر قابلیت الگو شدن آن است که میراث دار آن خواهیم بود تا این شهر بتواند همچون گذشته ارزش تکثیر و تکرار پیدا نموده و حرف جدید برای گفتن داشته باشد.

نوروزی با اشاره به اینکه در اصفهان روایات ناگفته زیادی وجود دارد، ادامه داد: اول آذر ماه به عنوان روز اصفهان از آن حیث اهمیت دارد که می توانیم قابلیت های این شهر را به نمایش بگذاریم.

وی با بیان اینکه دومین فرصت آن است که می توان رویکرد های گوناگونی را در مقیاس های مختلف فرهنگی سنجش و بعضی از روینمودهای و روندهای اجرایی را اصلاح کنیم، ابراز داشت: فرصت سوم این است که گذشته را به آینده پیوند داده و امکاناتی را برای شهر خلاق به وجود آوریم.

شهردار اصفهان با اشاره به اینکه انتخاب اول آذرماه به عنوان روز اصفهان انتخاب تاریخی و هوشمند است تا ویژگی های اصفهان با نماد قوس آذر چون سروی راسخ در طول تاریخ همیشه پایدار بماند، ابراز داشت: ما باید سیره زندگی پیامبر را درسنامه ای برای زندگی بشریت در نظر بگیریم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 فروردین 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 158

به "انتخاب اول آذرماه به عنوان روز اصفهان اقدامی هوشمندانه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخاب اول آذرماه به عنوان روز اصفهان اقدامی هوشمندانه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید