بازگشت خاموشی پس از افزایش دوباره مصرف برق

به گزارش تور روسیه ارزان، مصرف برق کشور که در 9 روز اخیر فرایند کاهشی پیدا کرده بود، در ساعت 18 و 30 دقیقه روز گذشته دوباره وارد کانال 40 هزار مگاواتی شد، این موضوع باعث افزایش نگرانی درباره شرایط تامین سوخت نیروگاه ها و احتمال بازگشت خاموشی ها شده است.

بازگشت خاموشی پس از افزایش دوباره مصرف برق

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، فرایند مصرف برق کشور از 25 دی ماه کاهشی شده بود به گونه ای که روز 26 دی ماه براساس گزارش شرکت مدیریت شبکه برق ایران که مورد بررسی خبرنگار اقتصادی ایرنا قرار گرفت به 32 هزار و 705 مگاوات که پایین ترین حد در یک ماه و نیم اخیر بود رسید.

این فرایند کاهشی که ناشی از اطلاع رسانی متولیان صنعت برق درباره تشویق مشترکان به کاهش مصرف و همراهی مردم بود، دغدغه تامین گاز نیروگاه ها را تا حدودی برطرف و سایه خاموشی را دور ساخته بود.

اما روز گذشته و در ساعت 18 و 30 دقیقه با افزایش برودت هوا، میزان مصرف برق هم فرایند افزایشی به خود گرفت و وارد کانال 40 هزار مگاوات شد که تداوم آن مجدد به نگرانی در باره شرایط تامین سوخت نیروگاه ها و نیز اعمال احتاقتصادی خاموشی دامن خواهد زد.

براساس تازه ترین گزارش شرکت مدیریت شبکه برق ایران روز چهارم بهمن ماه میزان مصرف برق به عدد چهل هزار و 10 مگاوات رسید که در مقایسه با مدت مشابه پارسال (34 هزار و 108 مگاوات برق) رشد بیش از 5 هزار مگاواتی را نشان می دهد.

همچنین، میزان مصرف برق صنایع در این ساعت به عدد 3 هزار و 594 مگاوات کاهش یافته است.

درباره کاهش مصرف بخش صنایع مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق به خبرنگار اقتصادی ایرنا گفته بود که با هماهنگی بخش صنعتی، محدودیت مصرف اعمال خواهد شد تا از بروز خاموشی در بخش خانگی و مراکز حساس جلوگیری شود.

البته میزان مصرف برق در ساعت 11 و 44 دقیقه روز چهارم بهمن ماه، 38 هزار و 157 مگاوات بود که نشان می دهد هرچه به ساعت های عصر گاهی نزدیک تر شده ایم برودت هوا افزایش یافته و نیاز به برق را نیز دوچندان کرده است.

روز گذشته محمدحسن متولی زاده مدیرعامل شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران گفت: اگر هر کدام از هموطنان تنها دمای هوای منزل و یا مرکز تجاری را یک درجه کاهش و یک لامپ اضافی نیز خاموش کنند، همه مشکل کشور در زمینه تامین سوخت گاز نیروگاه ها حل خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 اسفند 1399 بروزرسانی: 5 اسفند 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 1761

به "بازگشت خاموشی پس از افزایش دوباره مصرف برق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت خاموشی پس از افزایش دوباره مصرف برق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید