بحران نفتی گردن دولت کانادا افتاد

به گزارش تور روسیه ارزان، دولت ایالت آلبرتا و دولت فدرال کانادا مقصران تداوم مسائل صنعت نفت این کشور هستند که اکنون به یک بحران تمام و کمال تبدیل شده است.

بحران نفتی گردن دولت کانادا افتاد

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با دور زمین همراه باشید، سفر دل اگیز به شهرهای تورنتو و ونکوور را با ما تجربه کنید.

دو سوم از 150 نفری که در نظرسنجی دیلی اویل بولتن شرکت کردند، اظهار کردند که نسبت به چشم انداز کوتاه مدت صنعت نفت و گاز بدبین شده اند و بیش از یک سوم بسیار بدبین بودند. تنها سه درصد گفتند که بسیار خوش بین هستند و 27 درصد تا حدودی خوش بین بودند که منعکس نماینده تصویر تیره تر است.

نتیجه این نظرسنجی چندان تعجب برانگیز نیست. صنعت نفت کانادا از بحران قیمت نفت 2014 بیرون آمد اما با کمبود ظرفیت خط لوله روبرو شد که بعضی از فراورینمایندگان را ناچار کرد برای حمل نفت و رساندن آن به پالایشگاه ها، از قطارهای نفتی استفاده نمایند. این امر حاشیه سود آن ها را کمتر کرد و باعث شد شاخص قیمت وست کانادین سلکت سال گذشته بیش از 50 دلار در هر بشکه ارزان تر از وست تگزاس اینترمدیت آمریکا گردد.

در مواجهه با این ریزش قیمت و تأثیر آن روی صنعت، دولت ایالت آلبرتا در دسامبر گذشته کاهش اجباری فراوری نفت را خاطرنشان کرد که قیمت ها را سریعاً بالا برد. با این حال بسیاری همچنان ناراضی بودند چرا که نفت کانادا برای پالایشگاه هایی که به سرعت به نفت سنگین تقریباً مفت عادت نموده بودند، بسیار گران به نظر آمد. با این حال شرکت های حفاری کانادایی شانس آوردند و کمبود عرضه نفت سنگین به دلیل تحریم های آمریکا علیه ونزوئلا، تقاضا برای نفت سنگین کانادایی را با وجود قیمت بالاتر آن افزایش داد.

با وجود نور امید اندکی که ایجاد شد، چشم انداز صنعت نفت کانادا به شدت تیره است و دیلی اویل بولتن هزینه سرمایه بسیار کمتر این صنعت در سال میلادی جاری را پیش بینی نموده است. شایان ذکر است که قسمت عمده این هزینه ها سرمایه صرف اکتشاف و فراوری نخواهد شد بلکه به تعمیرات و نگهداری اختصاص داده می گردد. فراوری و اکتشاف سال جاری تنها 21 درصد در مقایسه با 57 درصد در سال گذشته سهم خواهد داشت در حالی که سهم تعمیرات و نگهداری 49 درصد خواهد بود.

بر اساس گزارش اویل پرایس، آنچه که مایه نگرانی بیشتر است، درباره مناطق رشد فراوری نفت است. بیشتر شرکت نمایندگان در این نظرسنجی به جای کانادا انتظار دارند فراوری آمریکا رشد کند که دلایل آن مشابه دلایل بدبینی کلی به چشم انداز صنعت نفت کانادا به دلیل وجود مسائل در قالب موانع رگولاتوری برای توسعه کسب و کار در آلبرتا و در سطح فدرال است.

منبع: خبر فوری
انتشار: 27 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 1156

به "بحران نفتی گردن دولت کانادا افتاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بحران نفتی گردن دولت کانادا افتاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید