برج های دوقلوی پتروناس کوالالامپور

برج های دوقلوی پتروناس کوالالامپور، یک جاذبه شناخته شده در بین گردشگران تور مالزی است. این برج 452 متر ارتفاع دارد و از نظر ارتفاع پنجمین برج بلند جهان می‌باشد.

برج های دوقلوی پتروناس کوالالامپور

برج های دوقلوی پتروناس در زمینی به مساحت 5.1 هکتار ساخته شده است که تا قبل از سال 2004 میلادی بلندترین برج های ساخت دست بشر بودند. 

این دو برج دارای 88 طبقه و 78 آسانسور هستند که به وسیله یک پل شیشه ای و دوطبقه که در نوع خود بزرگ ترین پل در جهان به شمار میرود به یکدیگر وصل شده اند که از طریق طبقات 41 و 42 میتوان به این پل دسترسی پیدا کرد و از منظره ی زیبای آن لذت ببرید.

این برج ها که از نماد های اصلی مالزی به شمار میروند توسط معمار آرژانتینی سزار پلی در طی هفت سال ساخته شده است که با 70 هزار تن بتن پی ریزی در طی 24 ساعت و در سه روز متوالی عظیم ترین پروژه بتن ریزی به شمار می‌رود.

این برج های عظیم الجثه در مرکز اقتصادی شهر قرار گرفته اند که با نمای سنتی داخلی و معماری معاصر مالزی روزانه یک هزار گردشگر تور مالزی را به خود جذب می‌کنند.

این دو برج به علت طرح شاخصی که در زمینه ی تکنولوژی بوده است در سال 2004 به کسب جایزه معماری آقاخان نائل شده است. دراین بنا 26 هزار تن شیشه و آهن به کار رفته است که با معماری خلاقانه و با استفاده از دمپرها استحکام و انعطاف پذیری منحصر به فردی در برابر باد و زلزله پیدا کرده‌اند. برای بازدید از این شاهکار در تور مالزی معماری معاصر باید 25 دلار برای دریافت بلیط پرداخت نمایید.

به "برج های دوقلوی پتروناس کوالالامپور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برج های دوقلوی پتروناس کوالالامپور"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید