جبران عقب افتادگی دانش آموزان برای تعطیلی آلودگی هوا ، تعطیلات تابستانی کم و جای آن روز های اضطرار تعطیل گردد

به گزارش تور روسیه ارزان، مدیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: مسسوولان استانی می توانند با برگزاری کلاس های جبرانی مباحث درسی که قرار بود این چند روز تدریس نمایند را به دانش آموزان ارائه دهند.

جبران عقب افتادگی دانش آموزان برای تعطیلی آلودگی هوا ، تعطیلات تابستانی کم و جای آن روز های اضطرار تعطیل گردد

مهدی نوید ادهم مدیرکل شورای عالی آموزش و پرورش در مصاحبه با خبرنگار اجتماعی تور روسیه ارزان، درخصوص تعطیلی های مدارس در آلودگی هوا گفت: مسولان استانی وظیفه دارند در خصوص تعطیل کردن مدارس در شرایط اضطرار و اقتضای شرایط استانی تصمیم بگیرند و پیشنهاد ما به آنان این است که برای جبران این تعطیلی ها چاره اندیشی نمایند.

وی با بیان اینکه حتما این عقب افتادگی دانش آموزان جبران خواهد شد ادامه داد: مسسوولان استانی می توانند با برگزاری کلاس های جبرانی مباحث درسی که قرار بود این چند روز تدریس نمایند را به دانش آموزان ارائه دهند اما تقویم آموزشی آموزش و پرورش تغییر نخواهد کرد.

نوید ادهم درباره فراموشی موضعات درسی در مقطع ابتدایی و دبستان مطرح نمود: این تعطیلات یک روز دوروز باعث رفاموشی مباحث درسی دانش آموزان ابتدایی نخواهد شد و جای نگرانی نیست اما باید نگران طولانی بودن تعطیلات تابستان باشیم.

مدیرکل شورای عالی آموزش و پرورش افزود: آموزش و پرورش موافق و آماده است تعطیلات تابستانی را کم کند و به ازای آن تعطیلات زمستانی داشته باشیم، ما پیشنهاد دادیم تعطیلات زمستانی به طور ثابت به مدت 2هفته باشد یا به طور شناور برگزار گردد برای همچنین زمانی باشد که خانواده ها هم نگران درس و آموزش دانش آموزان خود نباشند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 دی 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 947

به "جبران عقب افتادگی دانش آموزان برای تعطیلی آلودگی هوا ، تعطیلات تابستانی کم و جای آن روز های اضطرار تعطیل گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جبران عقب افتادگی دانش آموزان برای تعطیلی آلودگی هوا ، تعطیلات تابستانی کم و جای آن روز های اضطرار تعطیل گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید