حناچی: توسعه مسیرهای سواره کمکی به کاهش ترافیک پایتخت نمی کند

خبرنگاران آنلاین:شهردار تهران گفت: امروزه ثابت شده است که توسعه مسیرهای سواره کمکی به کاهش ترافیک نمی کند.

حناچی: توسعه مسیرهای سواره کمکی به کاهش ترافیک پایتخت نمی کند

به گزارش شهرنوشت، پیروز حناچی صبح دوشنبه اول مهر با حضور در ستاد استقبال از مهر 98 و رصد ترافیک آغاز سال تحصیلی، واقع در معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: با بازگشایی مدارس بیش از 30 درصد به ترافیک تهران افزوده می شود و به همین خاطر تمهیدات لازم باید برای آمادگی شهر اندیشیده شد؛ خوشبختانه این ملاحظه مهم در تمام مدهای حمل ونقل در نظر گرفته شده است.

او افزود: این اقدامی است که به طور دائم باید تعقیب کنیم و انتظار ما از معاونت حمل ونقل و ترافیک این است که به تغییر رویکردها هم فکر کند؛ ترافیک و رسیدگی به آن قطعا ضرورت است اما شاید به شکل دیگری هم بتوان به این مقوله نگاه کرد.

حناچی شرح داد: در اجلاس مربوط به شهر هوشمند در اروپا ملاقات هایی با شهرداران برلین و وین داشتیم. جالب بود که شهرداری وین تا 7 درصد از حمل و نقل را روی دوچرخه متمرکز کرده است؛ البته شرایط و جمعیت این شهر با ما متفاوت است اما این حرکت عمومی در همه شهرهای پیروز دنیا آغاز شده و ما هم با همکاری مردم این حرکت را آغاز کردیم.

شهردار تهران گفت: فرض بر این است که حضور هر دوچرخه سوار می تواند یک خودرو از سطح شهر کم کند. البته، این اقدام به زمینه سازی نیاز دارد.

حناچی گفت: ما از آنهایی که به اسکوترهای برقی متمایل هستند نیز حمایت می کنیم چرا که شاید بسیاری از محدودیت های موجود درمورد دوچرخه درمورد اسکوتر وجود نداشته باشد. از دوستان می خواهم فضای امن استفاده از اسکوتر را همانند دوچرخه فراهم کنند.

شهردار تهران ادامه داد: اگر مردم را راضی کنیم که از ابتدای سفر بدون خودروی شخصی از خانه خارج شوند یعنی ما پیروز شده ایم. این امر می تواند آلودگی و ترافیک تهران را تحت تاثیر خود قرار دهد. امیدوارم با همه تلاش ها بتوانیم این تغییر رویکرد را داشته باشیم.

وی گفت: امروز ثابت شده که توسعه مسیرهای سواره کمکی به کاهش ترافیک نمی کند. باید تلاش کنیم به این نکته به شکل مؤثر و کیفی وارد شویم به طور مثال، وقتی از توسعه دوچرخه حرف می زنیم یعنی مسیرهای آن را هم باید ایمن سازی کنیم.

حناچی گفت: ما حدود 3 میلیون موتورسوار داریم که بخش اعظم آنها چندان قایل به قانون نیستند و نباید بگذاریم خطوط دوچرخه به تصرف موتورها درآید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: بروزرسانی: 7 آبان 1398 شناسه مطلب: 768

به "حناچی: توسعه مسیرهای سواره کمکی به کاهش ترافیک پایتخت نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حناچی: توسعه مسیرهای سواره کمکی به کاهش ترافیک پایتخت نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید