خط کشتیرانی بندر خرمشهر بندر صحار عمان افتتاح می گردد

به گزارش تور روسیه ارزان، خط کشتیرانی خرمشهر بندر صحار 9 دی ماه طی مراسمی در بندر خرمشهر افتتاح می گردد.

خط کشتیرانی بندر خرمشهر بندر صحار عمان افتتاح می گردد

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش تور روسیه ارزان، رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان با اعلام این خبر گفت: بعد از راه اندازی خط کشتیرانی بندرعباس صحار، اکنون با پیگیری های به عمل آمده از سوی اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان راه اندازی خط کشتیرانی بندر خرمشهر به بندر صحار عمان رقم خواهد خورد.

محسن ضرابی اضافه نمود: افزایش صادرات از بندر خرمشهر در تراز تجاری استان خوزستان تأثیر چشمگیری خواهد داشت. با راه اندازی این خط کشتیرانی، تجار، بازرگانان و تولیدنمایندگان محصولات صادراتی می توانند محموله های تجاری را به وسیله بندر خرمشهر برای ارسال به مقاصد خود به بندر صحار ارسال نمایند و بالعکس کالاهای سفارشی را به خرمشهر راهنمایی نمایند.

ضرابی گفت: پس از تأسیس اتاق مشترک ایران و عمان در سال 1392، تقویت زیرساخت های توسعه تجارت با عمان، ایجاد روابط بانکی، تسهیل در ثبت شرکت و اخذ ویزا و همچنین راه اندازی خطوط کشتیرانی بین دو طرف در دستور کار نهاده شد. بعد از تجربه خوب راه اندازی خط کشتیرانی بندرعباس صحار، اکنون راه اندازی خط کشتیرانی بندر خرمشهر به صحار با مساعدت و همکاری سازمان بنادر و کشتیرانی و همکاری خوب اتاق اهواز و بندر و منطقه آزاد صحار و همچنین یکی از شرکت های بخش خصوصی عضو اتاق مشترک و اتاق بازرگانی اهواز میسر شده است.

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان همچنین از راه اندازی خط کشتیرانی بندر چابهار به صحار در آینده نزدیک اطلاع داد.

بندر تجاری صحار به عنوان یکی از مهمترین بنادر عمان در شمالی ترین نقطه این کشور، محور مواصلاتی و ترانزیتی مهمی برای هند، پاکستان، آفریقا و اقیانوسیه به شمار می رود.

منبع: تسنیم
انتشار: 5 آذر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 835

به "خط کشتیرانی بندر خرمشهر بندر صحار عمان افتتاح می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خط کشتیرانی بندر خرمشهر بندر صحار عمان افتتاح می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید