درآمد میلیونی از نقاشی های یک هنرمند بدون اطلاع وی!

بنکسی ـ نقاش معروف خیابانی ـ از برگزاری یک نمایشگاه بزرگ با درآمد میلیونی اطلاع داد که آثار او را بدون اجازه به نمایش عموم می گذارد.

درآمد میلیونی از نقاشی های یک هنرمند بدون اطلاع وی!

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، به گفته بنکسی یک گالری در مسکو آثار این هنرمند را بدون اجازه او به نمایش عموم گذاشته است و بازدیدنمایندگان برای دیدن آثار این هنرمند باید مبلغی برابر با 9 دلار و 7 سنت، پرداخت نمایند؛ این در حالی است که بنکسی همواره آثارش را به صورت رایگان به نمایش عموم می گذارد.

برگزارنمایندگان متخلف نمایشگاه آثار بنکسی برای جلب مشتری بیشتر، از این رویداد به عنوان مهم ترین رویداد هنری سال یاد نموده اند و همچنین ادعا دارند آثار بنکسی برای اولین بار در مسکو توسط گالری آنها به نمایش گذاشته می گردد.

بر اساس این گزارش، جمعیتی نزدیک به 250 هزار نفر با هزینه ورودی بالاتر از 650 روبل (9 دلار و 7 سنت) تا الآن از این نمایشگاه دیدن نموده اند؛ این در حالی است که آخر هفته ها بلیط های ویژه، امکان دور زدن صف های تهیه بلیط را با مبلغ 1400 روبل به بازدیدنمایندگان می دهد و می توان گفت این نمایشگاه تاکنون درآمدی بالغ بر دو و نیم میلییون دلار کسب نموده است.

این نمایشگاه با شعار نابغه یا خرابکار؛ شما تصمیم گیرنده هستید برگزار می گردد و برگزارنمایندگان آن مدعی گردیده اند که 100 اثر نمایشی شامل آثار اصلی، چاپ های نادر، اشیای سه بعدی و عکس های این هنرمند را به نمایش گذاشته اند.

بنکسی که برای نمایش آثارش هزینه ای گرفتن نمی کند، بیان نموده که هیچ گونه ارتباطی با این نمایشگاه ندارد.

سخنگوی این نمایشگاه مدعی است که او از صحبت های بنکسی برداشت منفی ندارد و این هنرمند نحوه عملکرد این نمایشگاه را نقد نمی کند؛ هر چند از صحبت های بنکسی در فضای مجازی چنین برداشتی نمی گردد.

او همچنین گفت که پست های فضای مجازی بیانگر یک قرارداد نادر بین این هنرمند و گالری است که آثار او را به نمایش می گذارد.

او همچنین گفت: از دید ما این هنرمند با واکنش های خود به این موضوع به طور غیرمستقیم موافقت خود را برای برگزاری این نمایشگاه خاطرنشان کرد و این امر نشان دهنده مهم بودن این رویداد برای خود او نیز هست.

بنکسی هنرمند گرافیتی کار اهل بریستول است که با نقاشی های دیواری و هنر گرافیتی اعتراضی خود، شهرت جهانی دارد، با این حال هنوز هویت اصلی او فاش نگردیده است. نقاشی های این هنرمند بیشتر به مسائل سیاسی و موضوع هایی مانند گرمای جهانی، جنگ، شنود غیرقانونی و شرایط دشوار کاری پرداخته است. تا کنون بارها نقاشی های این هنرمند از روی دیوار جدا و به قیمت صدها هزار پوند فروخته گردیده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "درآمد میلیونی از نقاشی های یک هنرمند بدون اطلاع وی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درآمد میلیونی از نقاشی های یک هنرمند بدون اطلاع وی!"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید