روستائیان فاقد بیمه اجتماعی تحت پوشش بیمه قرار گرفتند

به گزارش تور روسیه ارزان، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از پوشش بیمه یک میلیون و 400 هزار خانوار روستایی فاقد بیمه اجتماعی اطلاع داد.

روستائیان فاقد بیمه اجتماعی تحت پوشش بیمه قرار گرفتند

به گزارش گروه مالی خبرگزاری خبرنگاران از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن اعلام خبر پوشش بیمه یک میلیون و 400 هزار خانوار روستایی فاقد بیمه اجتماعی گفت: با این اقدام ضریب پوشش بیمه ای در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر صد و پنجاه درصد افزایش یافت.

وی ادامه داد: تمامی روستاییان تحت پوشش بهزیستی، قالیبافان فاقد بیمه، زنان سرپرست خانوار روستایی، شاغلین در صنایع دستی روستایی، مددجویان روستایی تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) تحت پوشش این بیمه قرار می گیرند.

شریعتمداری توضیح داد: برای اولین بار، با کوشش پوشش بیمه اجتماعی برای گروه های خاص به صورت رایگان در سال اول محقق شد.

وی افزود: بر اساس موافقت سازمان برنامه وبودجه، دولت پرداخت حق بیمه کامل این افراد را برای یک سال بر عهده خواهد داشت.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: مبنای پرداخت حق بیمه در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر 15 درصد است که از این میزان 5 درصد توسط شخص و 10 درصد باقی مانده را دولت پرداخت می نماید.

وی تأکید کرد: دولت با نگاه ویژه مسائل و موضوعات جامعه روستایی و عشایری را مورد توجه قرار می دهد و مسئله بیمه این اقشار با کوشش های اجرا شده در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به صورت ویژه دنبال می گردد. بر همین اساس زمینه پوشش بیمه برای یک میلیون و چهارصد هزار خانوار روستایی محروم از بیمه فراهم شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تأکید کرد: در این طرح گروه های هدف در سال اول به صورت کاملاً رایگان بیمه خواهند شد و از سال های بعد به تدریج اقدام به پرداخت حق بیمه خود خواهند کرد.

به گفته شریعتمداری، با اجرای این طرح گامی اساسی در جهت تحقق اصل 29 قانون اساسی و عدالت اجتماعی برداشته خواهد شد.

4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 1 آبان 1399 بروزرسانی: 1 آبان 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 1515

به "روستائیان فاقد بیمه اجتماعی تحت پوشش بیمه قرار گرفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روستائیان فاقد بیمه اجتماعی تحت پوشش بیمه قرار گرفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید