روسیه مشتری خودروهای سایپا شد!

به گزارش تور روسیه ارزان، رئیس سازمان توسعه تجارت می گوید که تفاهمات نهایی برای صادرات خودروهای سایپا به روسیه اجرا شده است.

روسیه مشتری خودروهای سایپا شد!

به گزارش خبرنگاران، قرارداد صادرات 45 هزار دستگاه خودرو ساخت سایپا به روسیه در حضور علیرضا پیمان پاک، رئیس سازمان توسعه تجارت به امضای مدیرعامل سایپا و طرف های روس رسید.

با عقد این قرارداد که در راستای اجرایی شدن تفاهمات اجرا شده در نمایشگاه اتوموبیلیتی مسکو صورت گرفت، 45 هزار دستگاه خودرو ساخت سایپا در چند محموله و به ارزش کلی 450 میلیون دلار به روسیه صادر می گردد.

در حاشیه عقد این قرارداد علیرضا پیمان پاک - رئیس سازمان توسعه تجارت - به حضور پر رنگ خودروسازان و قطعه سازان در نمایشگاه اتوموبیلیتی مسکو اشاره نمود و گفت: ثمره این حضور پر رنگ عقد قراردادی بود که امروز شاهد آن هستیم.

وی ادامه داد: گردش مالی زنجیره خودرویی در روسیه بیش از 20 میلیارد دلار است و ما می توانیم بعد از خروج شرکای اصلی آنها به دلیل تحریم ها، سهم خوبی از این بازار کسب کنیم.

رئیس سازمان توسعه تجارت تاکید نمود: این اولین گام برای حضور خودروسازان ما در روسیه و رسیدن به فراوری مشترک در ایران و فراوری خودروهای نو مشترک در همکاری با خودروسازان بزرگ روسیه است.

بر اساس اعلام سازمان توسعه تجارت، محمدعلی تیموری- مدیرعامل سایپا - نیز ضمن تشکر از وزارت صمت و سازمان توسعه تجارت برای مهیا کردن شرایط عقد قراردادهای بین المللی گفت: فراوریات سایپا بالای 300 درصد رشد کیفی داشتند و این حضور بین المللی در روسیه ثمره افزایش کیفیت است.

وی با اشاره به قرارداد منعقد شده با خریداران روس گفت: به زودی تیم های فنی سایپا برای راه اندازی مجدد 2 کارخانه خودروسازی که با تحریم ها تعطیل شده اند به روسیه اعزام می شوند تا در این کشور شاهد فراوری مشترک باشیم.

مدیرعامل سایپا درباره صادرات خودرو به ونزوئلا نیز گفت: اولین محموله هزار دستگاهی تحویل دولت ونزوئلا شده است و 2000 دستگاه دیگر نیز آماده تحویل بعد از انجام امور انتقال ارز است. سیاست ما تمرکز در 2 بازار اصلی شامل ونزوئلا و روسیه است تا ایجاد تنوع در بازارها.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 اسفند 1401 بروزرسانی: 4 اسفند 1401 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 2527

به "روسیه مشتری خودروهای سایپا شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه مشتری خودروهای سایپا شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید