زیان 1.9 هزار میلیارد تومانی دارا یکم در 6 ماه ، بازدهی دارا یکم در نیمه اول سال جاری چقدر بود؟

به گزارش تور روسیه ارزان، به گزارش خبرنگاران، امروز صورت های اقتصادی شش ماهه شرکت واسطه گری اقتصادی یکم (دارا یکم) در وبسایت کدال منتشر شد. بر اساس این گزارش دارا یکم تا انتها شهریورماه 9.6 هزار میلیارد تومان در سهام و حق تقدم سهام و بیش از 77 میلیارد تومان در سپرده و گواهی سپرده بانکی سرمایه گذاری نموده است. با این حساب مجموع دارایی های دارا یکم تا انتها تابستان 1400 به 9.7 هزار میلیارد تومان رسیده که 17 درصد کمتر از کل دارایی های سال گذشته بود.

زیان 1.9 هزار میلیارد تومانی دارا یکم در 6 ماه ، بازدهی دارا یکم در نیمه اول سال جاری چقدر بود؟

جمع بدهی های دارا یکم تا سرانجام شهریور 1400 هم هفت میلیارد تومان گزارش شده که نسبت به سرانجام سال گذشته 28 درصد رشد داشته است.

دارا یکم در شش ماه نخست سال جاری در مجموع زیان خالص 1.9 هزار میلیارد تومانی را به ثبت رساند. این در حالی بود که از زمان عرضه این صندوق تا سرانجام شهریور 1399 (چهار ماه و 18 روز) این صندوق سودآوری 9.3 هزار میلیارد تومانی را به ثبت رسانده بود. بعلاوه در سرانجام سال اقتصادی منتهی به 30 اسفند 1400 سود خالص دارا یکم 6.1 هزار میلیارد تومان بود.

بر اساس گزارش منتشر شده در کدال، بازدهی سرمایه گذاری دارا یکم در سرانجام دوره منفی 20 درصد به ثبت رسیده است. این در حالی است که این صندوق در سرانجام سال 1399 بازدهی 52 درصدی را به سهامدارانش داده بود.

با توجه به افت قیمت نمادهای بانکی و بیمه ای، خالص دارایی های بیش از 577 میلیون واحد صندوق دارا یکم در سرانجام دوره به 9.7 هزار میلیارد تومان کاهش پیدا نموده است.

مهمترین اخبار بازار سهام را در صفحه بورس تجارت نیوز بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 24 آبان 1400 بروزرسانی: 24 آبان 1400 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 2169

به "زیان 1.9 هزار میلیارد تومانی دارا یکم در 6 ماه ، بازدهی دارا یکم در نیمه اول سال جاری چقدر بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیان 1.9 هزار میلیارد تومانی دارا یکم در 6 ماه ، بازدهی دارا یکم در نیمه اول سال جاری چقدر بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید