ساخت 50 هزار واحد مسکونی آغاز می گردد

به گزارش تور روسیه ارزان، معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه برای توسعه شهرهای جدید هیچ راهی جز مراجعه به سرمایه گذاری در بخش خصوصی نداریم، از شروع عملیات اجرایی ساخت 50 هزار واحد مسکونی با محوریت بخش خصوصی تا سرانجام سال جاری اطلاع داد.

ساخت 50 هزار واحد مسکونی آغاز می گردد

به گزارش تور روسیه ارزان، حبیب الله طاهرخانی چهارشنبه 14 شهریور در حاشیه بهره برداری از 25 طرح عمرانی در شهر صدرا بیان نمود: با کمبود زیرساخت ها و خدمات شهری جدی در شهرهای جدید روبه رو هستیم.

وی با ابراز خرسندی از تسریع در روند افتتاح و بهره برداری از طرح های عمرانی، خدمات و زیرساختی در شهر صدرا، اضافه نمود: در حالی که در سایت های مسکن مهر با کمبودهای جدی روبرو هستیم که این امر باید کانون توجه مجموعه وزارتخانه و دولت قرار گیرد اما بخش عمده مسکن مهر در شهر جدید صدرا افتتاح گردیده است.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ایران همچنین با اشاره به رویکرد دولت برای استاندارد کردن سایت های مسکن مهر در بخش زیرساخت ها، مطرح نمود: حداقل نیازمند 11 هزار میلیارد تومان برای هزینه در حوزه های زیر ساختی هستیم.

طاهرخانی یادآور شد: در هفته دولت سال جاری 20 واحد اموزشی در شهرهای جدید کشور به بهره برداری رسید و افتتاح 80 واحد دیگر تا سرانجام سال جاری نیز در دستور کار قراردارد.

استاندار فارس نیز در این مراسم با اشاره به همجواری شهر صدرا در کنار کلانشهر شیراز، گفت: شهر صدرا دارای قابلیت های بالایی است و جمعیت زیادی را در خود جای داده است.

اسماعیل تبادار با اشاره به بهره برداری از تصفیه خانه سه هزارمترمکعبی این شهر به عنوان یکی از پروژه هایی که از امروز قابل استفاده است، اضافه نمود: 9 میلیارد تومان از اعتبارات استانی در سال گذشته برای تسریع در عملیات اجرایی فاضلاب این شهر تخصیص یافت و در بودجه سال جاری نیز شش میلیارد تومان دیگر اختصاص داده گردیده است.

وی با بیان اینکه باید از پساب فاضلاب برای آبیاری و انجام امور غیرشرب شهری استفاده گردد، تاکید نمود که در شرایط کم آبی در استان باید به بازچرخانی آب به عنوان یکی از راهکارهای ضروری پرداخت.

تبادار با تاکید بر اینکه بهره برداری از واحدهای مسکن مهر به معنای اتمام این پروژه نیست، گفت: خدمات مضاعفی که بتواند راحتی زیست و زندگی راحت در عرصه های مختلف فراهم کند باید در دستور کار متولیان باشد.

وی به تاخیر در روند اجرای پروژه احداث محور قره پیری به شیراز نیز اشاره و اضافه نمود: اگر همکاری در این بخش به وجود نیاید مسیر اجرای پروژه تغییر خواهد نمود و تونل در مسیر دیگری احداث می گردد.

مدیرعامل شرکت عمران صدرا نیز در این مراسم بیان نمود: خط انتقال فاضلاب در غرب شهر صدرا به طول بیش از سه هزار و 300 متر با اعتباری بالغ بر شش میلیارد تومان، ساخت تصفیه خانه و پکیج پیش ساخته با حجم سه هزار متر مکعب از جمله پروژه هایی بود که در هفته دولت در این شهر به بهره برداری رسید.

خلیل حاجی پور اظهار داشت: پروژه درون شهری دوکوهک به صدرا تا سرانجام سال جاری به بهره برداری می رسد و همچنین اتصال باجگاه به صدرا در نیمه اول سال 98 به تکمیل خواهد شد.

به گزارش تور روسیه ارزان منطقه فارس، 25 پروژه عمرانی با اعتبار بالغ بر 22 میلیارد تومان با حضور معاون وزیر راه وشهرسازی در شهر جدید صدرا به بهره برداری رسید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 226

به "ساخت 50 هزار واحد مسکونی آغاز می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت 50 هزار واحد مسکونی آغاز می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید