آشنایی با شهر سوخته آیوتایا

به گزارش تور روسیه ارزان، شهر سوخته آیوتایا (Ayutthaya)، یکی از جاذبه‌های تاریخی کشور تایلند در شهر زیبای بانکوک است. شهر آیوتایا بیش از 4 قرن به عنوان پایتخت کشور تایلند بوده و تاریخی پر فراز و نشیب دارد.

آشنایی با شهر سوخته آیوتایا

پادشاهی آیوتایا که در سال 1350 ایجاد شده بود و در واقع دومین پایتخت سیام پس از سوخوتای Sukhotai به شمار می رفت، در قرن 16 به اوج قدرت، ثروت و فرهنگ رسید و قلمرو آن فراتر از لائوس، کامبوج و برمه کنونی گسترش یافته و حتی با فرانسه زمان لویی چهاردهم رابطه داشت.پادشاهان بسیاری در این مکان دیدنی کشور تایلند ، حکومت کردند و تا مدتها در اوج قدرت بوده و یکی از جاذبه‌های تاریخی مطرح تور تایلند است.

آیوتایا از بهترین جاذبه های تور بانکوک است که در 89 کیلومتری شمال این شهر قرار دارد و معماری آن ترکیبی از هنر معماری کامبوج و هنر دوره سوخوتای است.

این شهر که بسیاری در قرن 17 آن را از زیباترین شهرهای جهان می دانستند، از سال 1991 در فهرست آثار جهانی یونسکو قرار دارد. آیوتایا تا سال 1767 محل حکومت 33 تن از پادشاهان تایلند از خاندان های مختلف بود تا اینکه در نیمه های قرن 18 آن را فتح و تخریب کردند. این شهر که در 80 کیلومتری بانکوک قرار گرفته و بیش از 400 معبد را در خود جای داده بود، امروزه تنها مجموعه ای از معابد و ردیف هایی از بوداهای نیمه ویران و قدیمی و معبدهای تخریب شده بر جای مانده که در لیست جهانی یونسکو آن را ثبت کرده‌اند.

انتشار: 8 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 347

به "آشنایی با شهر سوخته آیوتایا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با شهر سوخته آیوتایا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید