طرح حفاظت و مرمت بافت شهرستان ساری در حال اجرا است

به گزارش تور روسیه ارزان، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران از تدوین طرح حفاظت و مرمت بافت شهرستان ساری اطلاع داد.

طرح حفاظت و مرمت بافت شهرستان ساری در حال اجرا است

به گزارش تور روسیه ارزان به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران، سیف الله فرزانه مدیرکل میراث فرهنگی استان امروز یکشنبه 29 مهر 97 با بیان اینکه قسمت مطالعات و شناخت بافت ساری به اتمام رسیده است اضافه نمود: در طول سال ها آسیب های جدی در بافت ساری رخ داده که باید با اجرای این طرح، انسجام اجتماعی در بافت حفظ و این آسیب ها به حداقل برسد.

او با بیان اینکه پیشینه تاریخی، آثار معماری و شهری ارزشمند، شبکه دسترسی و معابر و جهت گیری فضاها، همگی نشان دهده ارزش های تاریخی و فرهنگی بافت تاریخی شهرستان ساری است توضیح داد: این ارزش های تاریخی موجب شده تا مراجع ذیصلاح زمینه حفظ و احیای پیشینه اعتقادی شهر ساری و اهالی آن را فراهم نمایند.

فرزانه از محدوده بافت تاریخی شهر ساری به عنوان مهمترین و اصلی ترین عامل کمک رسان در توسعه فرهنگ غنی مردم آن یاد کرد و گفت: متاسفانه در سالهای اخیر، برخی اقدامات مغایر با تاریخ و میراث فرهنگی این شهر روی داده که نه تنها موجب از بین رفتن بخش هایی از بزرگترین سرمایه ساکنین آن شد، بلکه به عنوان مانعی بزرگ در مسیر توسعه و پیشرفت شهر معرفی گردید.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران اظهار کرد: تدون طرح حفاظت و مرمت بافت های تاریخی از وظایف ذاتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است و در همین راستا نیز طرح مربوط به بافت تاریخی ساری در حال اجرا است و اجرایی شدن آن قطعا سبب رضایتمندی ساکنین بافت تاریخی را در پی خواهد داشت.

او خاطر نشان ساخت: امیدواریم با تعامل و همکاری دستگاه های متولی مدیریت شهری چون استانداری، شهرداری، راه و شهرسازی، اوقاف و امور خیریه و سایر ارگان های ذی ربط به اصلی ترین هدف مدیریت شهری و تبعیت از قوانین حاکم بر بافت تاریخی در جهت ارتقای کیفیت زندگی ساکنان آن برسیم.

منبع: میراث آریا
انتشار: 7 اسفند 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 134

به "طرح حفاظت و مرمت بافت شهرستان ساری در حال اجرا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح حفاظت و مرمت بافت شهرستان ساری در حال اجرا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید