علم درباره افرادی که به طالع بینی معتقدند، چه می گوید؟

به گزارش تور روسیه ارزان، اخیراً گروهی از دانشمندان دانشگاه لوند سوئد طی یک بررسی علمی به این نتیجه رسیدند افرادی که به طالع بینی اعتقاد دارند، از هوش کمتر و خودشیفتگی بیشتری برخوردار هستند.

علم درباره افرادی که به طالع بینی معتقدند، چه می گوید؟

اگرچه در جهان مدرن امروز بسیاری طالع بینی را امری خرافی می دانند، اما باید پذیرفت که افراد بسیار زیادی نیز هستند که دست کم برای تفریح هم اقدام به چنین کاری می کنند، اما واقعاً علم درباره معتقدان به طالع بینی چه نتایجی را در اختیار ما قرار می دهد؟

به گزارش فرارو به نقل از phys؛ سه نفر از روانشناسان دانشگاه لوند Lund University سوئد از طریق پرسشنامه آنلاین دریافتند که افرادی که به طالع بینی اعتقاد دارند، کمتر از حد معمول باهوش و بیشتر خودشیفته هستند. ایدا اندرسون، جولیا پرسون و پتری کاجونیوس، نویسندگان اصلی این مطالعه، در مقاله خود که در ژورنال Personality and Inpidual Differences منتشر شده، بررسی خود و آنچه بدان دست یافته اند را شرح می دهند.

در طول چند دهه گذشته، دانشمندان گهگاه طالع بینی را با وجود منطقی که نشان می دهد حرکت ستارگان و موقعیت نسبی آن ها هیچ تأثیرگذاری بر رفتار انسان ندارد، مورد آزمایش قرار داده اند.

تا به امروز، همه به این نتیجه رسیده اند که این باور غیر واقعی است، با این حال، میلیون ها نفر در سراسر جهان هنوز مصرانه به آن باور دارند؛ و حالا در یک تلاش تازه، محققان با توجه به اینکه اعتقاد به طالع بینی در سال های اخیر افزایش یافته که احتمالاً باید آن را به عنوان واکنشی به استرس هایی مانند همه گیری COVID-19 در نظر گرفت، مجدداً به این موضوع پرداختند.

دانشمندان دانشگاه لوند سوئد، یک پرسشنامه آنلاین طراحی کردند که برای شناسایی ویژگی های شخصیتی طراحی شده بود و سپس سوالات آن را به پرسشنامه دیگری درباره اعتقاد به طالع بینی که از طریق دو دانشمند دانشگاه Rovira i Virgili اسپانیا در سال 2006 ایجاد شد، اضافه کردند.

آن ها همچنین یک تست هوش کوتاه به پرسشنامه ترکیبی اضافه کردند و سپس 264 بزرگسال انگلیسی زبان را که از فیس بوک استفاده می کردند، برای گرفتن پرسشنامه خود به کار گرفتند.

محققان دریافتند افرادی که به قدرت های طالع بینی اعتقاد دارند، در میزان گیری های خودشیفتگی امتیاز بالاتری از حد میانه کسب می کنند و همچنین در آزمون IQ ضعیف عمل می کنند.

آن ها نشان می دهند که افرادی که به طالع بینی ایمان دارند، بیشتر از حد میانه روی خود متمرکز هستند و خود را افرادی خاص با مهارت های رهبری طبیعی می دانند، و همچنین از هوش کمتری نسبت به افراد عادی برخوردارند. آن ها خاطرنشان کردند که هر چه یک داوطلب در بخش IQ پرسشنامه نمره بالاتری کسب کرد، کمتر از افراد دیگر به طالع بینی اعتقاد دارد.

ترجمه: مصطفی جرفی

منبع: فرادید
انتشار: 3 تیر 1401 بروزرسانی: 3 تیر 1401 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 2387

به "علم درباره افرادی که به طالع بینی معتقدند، چه می گوید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علم درباره افرادی که به طالع بینی معتقدند، چه می گوید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید