ماجرای قرنطینه اجباری مسافران خارجی در هتل چیست؟ ، آمار مراجعات به هتل های مازنداران

به گزارش تور روسیه ارزان، رئیس جامعه هتل داران کشور با اشاره به اینکه در خصوص قرنطینه اجباری مسافران خارجی به کشور در بعضی از هتل ها ابلاغی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا نداشته ایم، گفت: مراجعه مسافران به هتل های مازندران و گیلان کمتر از 15 درصد است.

ماجرای قرنطینه اجباری مسافران خارجی در هتل چیست؟ ، آمار مراجعات به هتل های مازنداران

جمشید حمزه زاده، رئیس جامعه هتل داران کشور در گفت وگو با خبرگزاری فارس، درباره ظرفیت هتل ها در استان های شمالی کشور گفت: علیرغم اینکه بعضی مسؤولین اعلام نموده اند که ظرفیت هتل ها در استان مازندران و گیلان مملو از جمعیت است ولی آمارهای ما کاملاً متفاوت بوده و این موضوع را تأیید نمی کند.

وی گفت: با وجود تخفیف های 50 تا 60 درصدی در حال حاضر میانگین مراجعه به هتل های مازندران و گیلان کمتر از 15 درصد و در سایر هتل های کشور کمتر از 5 درصد است.

رئیس جامعه هتل داران کشور ادامه داد: مسافرانی که در حال حاضر با وجود شیوع کرونا به استان های ساحلی در شمال کشور سفر نموده اند اکثراً دارای ویلاهای شخصی هستند و یا به جای هتل به ویلاهای روستایی مراجعه می نمایند و گمان می نمایند به وسیله این نوع اقامت مبتلا به کرونا نمی شوند.

حمزه زاده با اشاره به اینکه دولت صنعت هتل داری و گردشگری را در شرایط کرونا فراموش نموده است، گفت: دولت مدتی پیش خاطرنشان کرد به دلیل شیوع کرونا تسهیلاتی را برای هتل داران در نظر می گیرد که ما بارها اعلام نموده ایم این تسهیلات به هیچ عنوان به کار هتل داران نمی آید اعتراض هایی هم داشته ایم ولی مؤثر واقع نشده است.

وی گفت: جلساتی نیز نمایندگان هتل داران با رئیس جمهور و وزیر مربوطه داشته اند و همچنان خواهان این مسأله هستیم که مسائل فعالین گردشگری به فراموشی سپرده نگردد.

رئیس جامعه هتل داران کشور در پاسخ به این پرسش که گفته می گردد مسافران خارجی در صورت سفر به کشور 14 روز باید در بعضی از هتل ها قرنطینه شوند، گفت: در حال حاضر مسافر خارجی در کشور نداریم و حتی از کشورهای همسایه هم در حال حاضر به دلیل کرونا به ایران سفر نمی نمایند. البته موارد محدودی ورود مسافر خارجی گزارش شده که این افراد احتمالا خودشان محل اقامت در کشور دارند.

حمزه زاده گفت: در خصوص 14 روز قرنطینه اجباری مسافران خارجی در بعضی از هتل ها هیچگونه ابلاغی از سوی وزارت بهداشت و ستاد کرونا به جامعه هتل داران نشده است.

منبع: چمدان
انتشار: 28 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 1445

به "ماجرای قرنطینه اجباری مسافران خارجی در هتل چیست؟ ، آمار مراجعات به هتل های مازنداران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای قرنطینه اجباری مسافران خارجی در هتل چیست؟ ، آمار مراجعات به هتل های مازنداران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید