مشکل طاق بستان مرتفع شد، شهردار کرمانشاه اطلاع نداشت

به گزارش تور روسیه ارزان، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمانشاه موضوع مسدود کردن درب ورودی مجموعه تاریخی طاق بستان را عدم هماهنگی شهردار منطقه با شهرداری استان مطرح نمود و گفت شهردار از این موضوع اطلاعی نداشت و سریعا پس از اطلاع دستورات لازم را برای رفع مشکل ابلاغ کرد.

مشکل طاق بستان مرتفع شد، شهردار کرمانشاه اطلاع نداشت

میراث آریا: امید قادری مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمانشاه در گفت گو با خبرنگار میراث آریا درباره مسدود کردن درب ورودی مجموعه تاریخی طاق بستان که روز گذشته توسط شهرداری انجام شد، گفت: این کار، اشتباهی از سوی شهرداری منطقه پنج بود و بدون هماهنگی با شهردار انجام شد که با تماس تلفنی بنده با اقای طلوعی شهردار کرمانشاه مرتفع شد.

او با اشاره به اینکه شهردار از موضوع اطلاعی نداشت، افزود: شهرداری منطقه پنج این حکم را به طور عام برای تمامی اماکن منطقه که جریمه کمیسیون ماده 100 را پرداخت نکرده اند اجرا کرد و بدون هماهنگی و اطلاع درب ورودی این مجموعه را که یک مکان عمومی و دولتی محسوب می شود، مسدود کرد. پس از دستور شهردار سریعا سازه از جلوی درب ورودی طاق بستان برداشته شد.

قادری با بیان اینکه برای ملغی شدن حکم کمیسیون ماده 100 شکایت کرده ایم، گفت: این موضوع در دیوان عدالت اداری مطرح شده و در حال بررسی است و از آنجا که ما در مجموعه های خود اجازه ساخت و ساز داریم، به زودی رای نهایی به نفع میراث فرهنگی صادر می شود.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 13 بهمن 1399 بروزرسانی: 13 بهمن 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 1720

به "مشکل طاق بستان مرتفع شد، شهردار کرمانشاه اطلاع نداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشکل طاق بستان مرتفع شد، شهردار کرمانشاه اطلاع نداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید