نمایشگاه لندن ، هشت دقیقه بازدید مجازی از مقبره توت عنخ آمون

به گزارش تور روسیه ارزان، نمایشگاه آثار مقبره توت عنخ آمون که چندی پیش فعالیت خود را در گالری ساعتچی لندن شروع نموده، برای بازدیدنمایندگان این فرصت را فراهم نموده است تا بتوانند بازدید از این مقبره را با استفاده از واقعیت مجازی تجربه نمایند.

نمایشگاه لندن ، هشت دقیقه بازدید مجازی از مقبره توت عنخ آمون

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش تور روسیه ارزان به نقل از ایسنا، نمایشگاه بزرگ آثار مقبره توت عنخ آمون، فرعون جوان مصر باستان که پیش تر به شهرهای لس آنجلس و پاریس سفر نموده و بیش از 1.4 میلیون بازدیدنماینده را به محل برگزاری نمایشگاه کشانده بود، مدتی است به ایستگاه سومش از تور جهانی یعنی لندن رسیده است. این بار مدیران برگزاری این نمایشگاه امکان مشاهده فضای مقبره توت عنخ آمون را با استفاده از فناوری واقعیت مجازی برای بازدیدنمایندگان فراهم نموده اند.

  • کشمکش مصر و کریستیز بر سر مجسمه توت عنخ آمون
  • احتمال تخریب مجسمه توت عنخ آمون در موزه قاهره

این بازدید مجازی هشت دقیقه ای که با عنوان توت عنخ آمون: وارد مقبره شوید به بازدیدنمایندگان نمایشگاه مقبره فرعون طلایی معرفی شده به همت کمپانی سرگرمی سیتی لایتس که توسط جول نیوتن فیلمساز هالیوودی تاسیس شده، امکان پذیر شده است.

نیوتن معتقد است یک مخاطب عادی برای استفاده از هدست های واقعیت مجازی به دنبال یک دلیل است و با توجه به علاقه مندانی که توت عنخ آمون به سمت خود جذب نموده است هیچ انگیزه ای نمی تواند بزرگتر از او باشد.

پس از آن که بازدیدنمایندگان این نمایشگاه از هدست واقعیت مجازی استفاده می نمایند خود را در دره پادشاهان می یابند و می توانند نسخه ای فوتورئالیستیک از مقبره توت عنخ آمون و گنجینه های داخل آن را که در سال 1922 توسط هاوارد کارتر کشف شده، ببینند.

پیش از لندن، پاریس میزبان بیش از 150 اثر باستانی مقبره این فرعون بود. طبق آخرین گزارش ها، بیش از 1.3 میلیون بلیت این نمایشگاه در پاریس به فروش رفت و رکورد پربازدیدترین نمایشگاه تاریخ فرانسه که پیش تر به یکی از نمایشگاه های هنری لود مونه تعلق داشت، به نام نمایشگاه مصر باستان ثبت شد.

نمایشگاه گنجینه مقبره فرعون طلایی پس از لندن در هفت شهر مختلف دیگر به نمایش گذاشته خواهد شد. فعالیت این نمایشگاه تا تاریخ سوم می سال 2020 در لندن ادامه خواهد داشت.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 909

به "نمایشگاه لندن ، هشت دقیقه بازدید مجازی از مقبره توت عنخ آمون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاه لندن ، هشت دقیقه بازدید مجازی از مقبره توت عنخ آمون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید