نکست انجلز (Next Angels)، باشگاه سرمایه گذاران فرشته دیجی نکست افتتاح شد

به گزارش تور روسیه ارزان، مراسم افتتاحیه نکست انجلز به عنوان باشگاه سرمایه گذاران فرشته دیجی نکست سه شنبه 6 مهر 1400 با حضور مدیران و کارشناسان ارشد گروه خبرنگاران برگزار گشت. نکست انجلز یکی از برنامه های تازه واحد سرمایه گذاری دیجی نکست است که امکان سرمایه گذاری شخصی مدیران و کارشناسان ارشد گروه خبرنگاران بر استارتاپ ها را از طریق دیجی نکست فراهم می کند.

نکست انجلز (Next Angels)، باشگاه سرمایه گذاران فرشته دیجی نکست افتتاح شد

با شروع فعالیت های دیجی نکست به عنوان مرکز نوآوری و سرمایه گذاری خبرنگاران، واحد سرمایه گذاری دیجی نکست با شناسایی و تزریق سرمایه بر استارتاپ های تکنولوژی محور شروع به فعالیت کرد. در مدل سرمایه گذاری فرشته، دیجی نکست بیشتر از سایر سرمایه گذاران وارد عمل می شود و نقش Lead investor یا سرمایه گذار رهبر را را دارد. این واحد با تجربه دو سال بررسی، سرمایه گذاری وارزش گذاری استارتاپ ها، ایده نکست انجلز را با هدف توسعه سرمایه گذاری های شخصی در اکوسیستم استارتاپی اجرا کرد. یکی دیگر از اهداف مهم این برنامه، افزایش نرخ تعامل کارآفرینان مجرب و فعال، با کارآفرینانی ست که تازه به این عرصه ورود کرده اند. در نکست انجلز استارتاپ های تازه کار علاوه بر ارزش های مالی، تجربه سال ها فعالیت در حوزه کارآفرینی و منتورشیپ را از سرمایه گذاران فرشته خود دریافت می کنند.

در ابتدای رویداد، امیر صالحی، مدیر عامل دیجی نکست به معرفی مجموعه فعالیت های دیجی نکست پرداخت و الهام لطفی، مدیر سرمایه گذاری و سحر منصوری، کارشناس سرمایه گذاری دیجی نکست از فعالیت های گذشته و آینده این واحد از جمله برنامه های کارآفرینی درون سازمانی، سفیران دیجی نکست در سراسر ایران، نکست انجلز و به طور خاص اهداف و دلایل ایجاد این برنامه صحبت کردند.

در ادامه، مهمانان دیجی نکست از تجارب خود در حوزه کارآفرینی صحبت کردند. یکی از موضوعات مهمی که مطرح شد در مورد تفاوت عمده سرمایه گذاران فرشته با سایر صندوق های سرمایه گذاری و سرمایه گذاران خطرپذیر و دلیل سرمایه گذاری شخصی بر استارتاپ ها بود

اهمیت خلق ارزش تاثیرگذار پاسخ مهمانان به این سؤال بود که چرا سرمایه گذاران فرشته باید از سرمایه شخصی خود در این راستا استفاده کنند. آنها با اشاره به اینکه حوزه های زیادی برای سرمایه گذاری وجود دارد که ریسک بازگشت سرمایه بسیار کم است و در مدت زمان کمتری سرمایه چند برابر می شود، بر این موضوع توافق داشتند که خلق ارزش نو و مشاهده تاثیر آن ارزش در جامعه بسیار لذت بخش و عامل اصلی برای تبدیل شدن به سرمایه گذار فرشته است.

به گفته سعید و حمید محمدی، بنیانگذاران خبرنگاران در ابتدا بیشترین تمرکز خبرنگاران بر مفهوم مشتری بود و البته در زمان تاسیس خبرنگاران سرمایه گذاری به شکل گسترده امروزی نبود و بنابراین سرمایه گذاران فرشته هم در آن زمان در ایران وجود نداشتند. حمید محمدی به این نکته اشاره کرد که جذابیت ایده نکست انجلز این است که استارتاپ های دیجی نکست علاوه بر جذب سرمایه می توانند از تجارب سرمایه گذاران فرشته استفاده کنند و این موضوع بسیار ارزشمندی است که رسالت یک کارآفرین را تکمیل می کند.

رامین کمیلیان به عنوان یک سرمایه گذار فرشته که بر 6 استارتاپ سرمایه گذاری کرده است به این نکته اشاره کرد که ریسک سرمایه گذاری شخصی را می توان با ایجاد سبد سرمایه گذاری کاهش داد و البته می توان با انتقال تجربه و کمک به کاهش تعارض تیمی به استارتاپ ها، امکان شکست آن ها را کاهش داد. در سرانجام گفتگو، نکته قابل توجه این بود که همه مهمانان بر موضوع سرمایه گذاری شخصی بر استارتاپ ها توافق نظر داشتند.

بخش سوم رویداد نکست انجلز با حضور محمدجواد اتابکی و پرهام کاظمی، هم بنیانگذاران دو استارتاپ فعال دیجی نکست، آپتایم و گنجه ادامه یافت. به عقیده آنها یک سرمایه گذار فرشته علاوه بر حمایت مالی می تواند در افزایش ارزش استارتاپ، مدیریت تیم و مباحث حقوقی سهم بسزایی داشته باشد. آنها همچنین بر نقش منتورشیپ برای استارتاپ ها تأکید بسکمک داشتند. اتابکی یکی از علل رشد استارتاپ خود را جلسات منتورشیپ با مدیران دیجی نکست و خبرنگاران می داند.

در قسمت آخر این رویداد هم برخی استارتاپ های فعال دیجی نکست، تیم و فعالیت خود را برای جذب سرمایه از سرمایه گذاران فرشته ارائه کردند. نکست انجلز یا باشگاه سرمایه گذاران فرشته دیجی نکست در حال حاضر اعضای خود را تنها از مدیران و کارشناسان ارشد گروه خبرنگاران می پذیرد. در برنامه ی نکست انجلز سرمایه گذاری تنها به استارتاپ هایی که با تمرکز بر فناوری های پیشرفته فعالیت می کنند محدود نمی شود بلکه سایر استارتاپ های فعال در حوزه های دیگر به ویژه مسائلی که می تواند با گروه خبرنگاران هم افزایی ایجاد کند مورد بررسی و سرمایه گذاری قرار می گیرند.

فرایندهایی که برای هر استارتاپ متقاضی سرمایه طی می شود به ترتیب زیر است:

  • ارسال درخواست جذب سرمایه برای واحد سرمایه گذاری دیجی نکست (از طریق ایمیل [email protected])
  • ورود به فرایند انجل کلاب
  • ارزیابی فنی و تجاری استارتاپ متقاضی سرمایه از طریق واحد سرمایه گذاری دیجی نکست
  • ارزشگذاری استارتاپ متقاضی سرمایه از طریق واحد سرمایه گذاری دیجی نکست
  • ارائه استارتاپ به سرمایه گذاران فرشته
  • تزریق سرمایه
  • همراهی سرمایه گذاران فرشته و انتقال تجربه

استارتاپ هایی که درخواست جذب سرمایه از فرشتگان دیجی نکست را دارند می توانند از طریق ایمیل [email protected] با واحد سرمایه گذاری دیجی نکست ارتباط بگیرند.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 2153

به "نکست انجلز (Next Angels)، باشگاه سرمایه گذاران فرشته دیجی نکست افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکست انجلز (Next Angels)، باشگاه سرمایه گذاران فرشته دیجی نکست افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید