وکیل کاپیتان گریس 1 از عملکرد انگلیس انتقاد کرد

به گزارش تور روسیه ارزان، وکیل کاپیتان کشتی گریس 1 که هفته هاست در نزدیکی سواحل جبل طارق در توقیف به سر می برد، می گوید بازداشت خدمه کشتی توسط انگلیس غیرقانونی است.

وکیل کاپیتان گریس 1 از عملکرد انگلیس انتقاد کرد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه مانیتورینگ بین الملل تور روسیه ارزان، در حالی که توقیف کشتی گریس 1 در نزدیکی سواحل جبل طارق برای ششمین هفته ادامه دارد، وکیل کاپیتان این کشتی می گوید اقدام لندن در بازداشت خدمه کشتی غیرقانونی است.

نیروهای ویژه ارتش انگلیس یک ماه و نیم پیش به این کشتی که حامل بیش از دو میلیون بشکه نفت ایران است، یورش برده و آن را توقیف کردند. لندن مدعی است که قصد داشته از نقض تحریم های اتحادیه اروپا علیه سوریه جلوگیری کند. جمهوری اسلامی با اشاره به اینکه ایران الزامی برای اجرای تحریم های اتحادیه اروپا ندارد و مقصد محموله هم سوریه نبوده، تأکید نموده است که اقدام انگلیس نقض مقررات بین المللی است.

با این وجود، دولت محلی جبل طارق که تحت نظر انگلیس واقع شده است، علاوه بر توقیف کشتی، چهار نفر از خدمه از جمله کاپیتان نفتکش را هم داخل کشتی بازداشت و گذرنامه های آن ها را ضبط نموده است.

وکیل کاپیتان کشتی در مصاحبه با شبکه بی بی سی، با تأکید بر غیرقانونی بودن بازداشت این افراد، می گوید: معتقدیم که نحوه انجام بازداشت هم سؤال برانگیز است. گذرنامه های کاپیتان و خدمه را ضبط نموده اند و آن ها اجازه ندارند اراضی جبل طارق را ترک نمایند. ما معتقدیم که این بازداشت در جبل طارق، غیرقانونی است.

او در واکنش به صحبت های مجری که گفت کشتی در حال انتقال نفت به تأسیسات بانیاس بوده و این اقدام غیرقانونی است، گفت: ما چنین دیدگاهی نداریم. منظورم این است که شواهد این دیدگاه را تایید نمی نماید.

بی بی سی در گزارش خود برای اولین بار تصاویری از داخل گریس 1 منتشر نموده و مدعی شده است که خدمه این کشتی که اغلب اتباع هند هستند، در وضعیت خوبی به سر می برند و در حالی که کشتی تحت مراقبت مسلحانه واقع شده است و کشتی جنگی انگلیس هم اطراف آن گشت زنی می نماید، به فعالیت خود ادامه می دهند.

بر اساس این گزارش، درخواست های مکرر خدمه برای آنکه امکان حضور در خشکی را داشته باشند، با مخالفت روبرو شده است. خدمه کشتی گفته اند از اینکه در مرکز یک مناقشه بین المللی قرار گرفته اند، جا خورده اند.

خبرنگار بی بی سی می گوید: هرچه این کشتی بیشتر اینجا توقیف بماند، بحران میان بریتانیا و ایران عمیق تر می گردد.

در سرانجام این گزارش با اشاره به اینکه دادگاه جبل طارق باید تا سرانجام هفته (شنبه) در خصوص سرنوشت این کشتی تصمیم بگیرد، می گوید این برهه ای کلیدی است که تعیین می نماید این مناقشه به کجا می رسد.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 شهریور 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 602

به "وکیل کاپیتان گریس 1 از عملکرد انگلیس انتقاد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وکیل کاپیتان گریس 1 از عملکرد انگلیس انتقاد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید