ماجرای حضور نهنگ در ساحل بوشهر چه بود؟

به گزارش تور روسیه ارزان، این روز ها تصویری در شبکه های اجتماعی از پرش نهنگ در نزدیکی ساحل بوشهر پربازدید شده و این سوال را به وجود آورده که آیا این صحنه واقعی است؟

ماجرای حضور نهنگ در ساحل بوشهر چه بود؟

به گزارش خبرنگاران، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با اشاره به انتشار تصویری کوتاه از پرش نهنگ در حوالی ساحل بوشهر گفت: این کار، یک جلوه ویژه تصویری است و چنین اتفاقی در واقعیت روی نداده است.

فرهاد قلی نژاد اضافه کرد: به لحاظ علمی نهنگ هیچ وقت به این نزدیکی نمی آید و نهنگ هایی که در خلیج فارس هستند بیشتر از گونه براید هستند، که توانایی پرش ندارند.

او ادامه داد: منطقه ها کم عمق ساحلی مانند آنچه که در سواحل استان، به ویژه سواحل شمالی شاهد آن هستیم، محل های مناسبی برای حضور پستانداران دریایی عظیم، مانند وال یا نهنگ نیست و این جانوران در منطقه های که دارای عمق مناسب باشد، حضور دارند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر اسم کرد: منطقه ها کم عمق خلیج فارس در استان بوشهر، محل زیست پستانداران دریایی کوچک تر مانند دلفین گوژپشت و پورپویز است.

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

سعید نوذری رئیس اداره روابط عمومی و امور رسانه اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر هم که از زاویه ای دیگر به این تصویر توجه نموده است، با اشاره به خلاقیت هنرمندانه طراح این ایده، برای جلب توجه جامعه به مساله مهم محیط زیست و گونه های دریایی شایسته حمایت، گفت: این اثر کوتاه تنها یک جلوه ویژه تصویری است که به راحتی با استفاده از نرم افزار های ایجاد جلوه های ویژه مانند افترافکت، سینما فوردی، مایا، پریمیر و حتی بعضی برنامه های تلفن همراه قابل ساختن است.

منبع: فرارو
انتشار: 7 مرداد 1400 بروزرسانی: 7 مرداد 1400 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 2044

به "ماجرای حضور نهنگ در ساحل بوشهر چه بود؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "ماجرای حضور نهنگ در ساحل بوشهر چه بود؟" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای حضور نهنگ در ساحل بوشهر چه بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید