پزشکان از تجویز داروهای خارجی مشابه ایرانی خودداری نمایند

به گزارش تور روسیه ارزان، دکتر علی اصغر پیوندی در بازدید از داروخانه تک نسخه ای جمعیت هلال احمر پای صحبت های مراجعه کنندگان به این داروخانه نشست و برای برطرف برخی مسائل مطرح از سوی انها قول مساعد داد.

پزشکان از تجویز داروهای خارجی مشابه ایرانی خودداری نمایند

وی درباره تقاضای مراجعه کنندگان برای رعایت هرچه بیشتر نظم در داروخانه تک نسخه ای هلال احمر، گفت: مقرر گردیده است تا با تغییرات در ساختمان داروخانه، دو میز پاسخگویی به بیماران به نام از من بپرس در جلوی درب ورودی مستقر گردد و بیماران ابتدا با ارائه نسخه خود به متصدی این باجه ها از موجود بودن داروی خود آگاه گردیده و در صورت وجود دارو به میز خدمت مربوطه ارجاع داده گردیده و از هدایت های لازم برای دریافت داروی خود بهره مند شوند.

رئیس جمعیت هلال احمر همچنین در پاسخ به نبود برخی داروهای بیماران مراجعه کننده، شرح داد: هم اکنون وزارت بهداشت داروهای خارجی که مشابه ایرانی آنها در کشور وجود دارد را از لیست دارویی حذف نموده و لذا باید در این زمینه پزشکان همکاری بیشتری داشته و داروهایی که مشابه ایرانی دارند را تجویز نکنند.

وی با اشاره به اینکه بخشی از مسائل بیماران مراجعه کننده به داروخانه؛ بیمه ای است، اظهار کرد: رفع این بخش از مسائل حقیقتا از مسئولیت هلال احمر خارج است، اما در این زمینه با همکاران خود در بیمه مذاکره نموده و مکاتبه می کنیم تا شرایط مناسب تری فراهم و بخشی از مسائل مردم رفع گردد.

پیوندی گفت: برخی مسائل که مربوط به هلال احمر است از جمله نداشتن نظم مورد نظر هموطنان یا اطلاع رسانی نه چندان مناسب را به سرعت پیگیری و رفع خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 229

به "پزشکان از تجویز داروهای خارجی مشابه ایرانی خودداری نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پزشکان از تجویز داروهای خارجی مشابه ایرانی خودداری نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید