کامرانی فر: منتظر پاسخ فیفا و AFC برای استفاده از VAR در بازی کره هستیم، مجمع فدراسیون فوتبال پس از 2 بازی تیم ملی تشکیل می شود

به گزارش تور روسیه ارزان، حسن کامرانی فر سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال تأکید کرد که این فدراسیون برای استفاده از کمک داور ویدئویی (VAR) منتظر پاسخ فیفا و AFC است.

کامرانی فر: منتظر پاسخ فیفا و AFC برای استفاده از VAR در بازی کره هستیم، مجمع فدراسیون فوتبال پس از 2 بازی تیم ملی تشکیل می شود

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، حسن کامرانی فر سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال در حاشیه مراسم قرعه کشی فصل بیست ویکم لیگ برتر فوتبال درباره اینکه مدت زمان زیادی تا خاتمه مهلت قانونی سرپرستی دبیرکلی او باقی نمانده است، گفت: بله، با توجه به اینکه باید اساسنامه را هم تأیید کنیم و یک بند آن مانده است، در این باره جلسه داشتیم. ان شاءالله پس از دو بازی مهم تیم ملی در انتخابی جام جهانی، تشکیل مجمع خواهیم داشت و تا خاتمه سال میلادی موظف هستیم اساسنامه را تأیید کنیم و به تأیید فیفا برسانیم. یکی از بند های اساسنامه نیاز به تأییدیه دارد. دوستانی در وزارت ورزش و دیگر قسمت ها تلاش می کنند تا مسئله اساسنامه حل شود و مجمع را تشکیل دهیم.

وی درباره حمایت ایران از برگزاری دو سال یک بار جام جهانی فوتبال چه بوده است، گفت: این یک کار کارشناسی بود. نه تنها ایران، خیلی از کشورها دوست دارند که جام جهانی بیشتر انجام شود. منافع جام جهانی برای فوتبال است که بازیکنان بیشتری در آن حضور پیدا می کنند و در بحث تبلیغات و اسپانسری هم به سود فوتبال خواهد بود. اگر این را در کشور هم میان ورزشکاران و رسانه ها با برگزاری دو سال یک بار موافقت می کردند، چون به توسعه فوتبال کمک می کند.

سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سؤال که آیا تعداد بانوانی که برای بازی ایران و کره در استادیوم آزادی حضور پیدا خواهند کرد تعیین شده است یا نه، شرح داد: هنوز تعیین نشده است، اما فدراسیون فوتبال در این باره تلاش می کند تا شرایط حضور تماشاگران را به صورت مشترک هم آقایان و هم خانم ها نهایی کند، اما هنوز قطعیت پیدا نکرده است. در چند روز آینده قطعی می شود و جلسات زیادی داریم که بتوانیم حضور تماشاگران را در بازی های تیم ملی به خصوص این دو بازی پیش رو فراهم کند و امیدواریم این اتفاق رخ دهد.

کامرانی فر درباه موضوع کمک داور ویدئویی (VAR) و بحث آنلاین یا آفلاین بودن آن گفت: مسئله مهم این بود که فدراسیون فوتبال تلاش کرد VAR را وارد ایران کند و این قدم اول بود. یکی از شرایط میزبانی برای این بازی بحث VAR بود که ما این تجهیزات و سیستم را آوردیم و به فیفا و AFC اعلام کردیم این سیستم را داریم. در چند روز آینده هم کننده شرکت می آید و با تجهیزات کامل خواهد آمد تا استادیوم آزادی تجهیز شود. پس از آن به فیفا و AFC نامه خواهیم زد که بدانیم بازی را با VAR آنلاین برگزار کنیم یا آفلاین. آنچه مهم است، فدراسیون فوتبال و آقای عزیزی خادم خیلی تلاش کردند تا سیستم VAR را به ایران بیاوریم. حتی اگر آفلاین باشد، نیاز به این سیستم داشتیم که داوران را آماده کنیم و این مسئله ورود VAR به لیگ برتر را تسریع خواهد کرد و درباره مسئله آنلاین یا آفلاین بودن هم منتظر تصمیم فیفا هستیم.

وی درباره شرایط حضور تماشاگران در استادیوم ها برای مسابقات لیگ گفت: حضور تماشاگران به فوتبال نشاط می دهد و اینکه با حضور تماشاگران در استادیوم سلامت جامعه مان را در مقابله با کرونا به جهان اعلام کنیم. در این خصوص سازمان لیگ هم در حال برنامه ریزی با قسمت هایی است که در این خصوص صاحب نظر هستند و در تلاش هستیم این کار انجام شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 مهر 1400 بروزرسانی: 22 مهر 1400 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 2134

به "کامرانی فر: منتظر پاسخ فیفا و AFC برای استفاده از VAR در بازی کره هستیم، مجمع فدراسیون فوتبال پس از 2 بازی تیم ملی تشکیل می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کامرانی فر: منتظر پاسخ فیفا و AFC برای استفاده از VAR در بازی کره هستیم، مجمع فدراسیون فوتبال پس از 2 بازی تیم ملی تشکیل می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید