در این کوهستان چین شاهد وقایع عجیب طبیعی خواهید بود

عجایب چین فقط توسط مردم سختکوش ساخته نمیشود، طبیعت چین هم خودش برای خودش منحصر به فرد است، کوهستانی در جنوب چین قرار دارد که تخم سنگی میگذارد و حسابی باعث جلب توجه رسانه ها شده است و البته بهانه ای برای جذب گردشگر به این منطقه عجیب شده است.

در این کوهستان چین شاهد وقایع عجیب طبیعی خواهید بود

باز هم بهانه دیگری برای سفر با تور چین برای گردشگران فراهم شده است، در ماه های اخیر یک روستانی کوچک و دور افتاده چینی به دلیل ویژگی خاصی که کوهستان اطراف آن دارد مورد توجه رسانه ها قرار گرفته است. این صخره بزرگ که به آن لقب صخره تخم گذار داده شده است در جنوب شرق چین قرار دارد که به طور مرتب سنگ های گرد خاصی به وزن تقریبی 300 گرم تولید می کند. اهالی روستا می گویند که هر 30 سال یک بار این تخم های سنگی از صخره مورد نظر فرو می ریزند. دانشمندان هنوز هیچ جوابی برای این پدیده نادر و باورنکردنی پیدا نکرده اند.

این پدیده غیرطبیعی در منطقه‌ای کوهستانی به ابعاد 20 متر طول و 6 متر عرض در کوهستانی در روستای گولو ژای در استان گویژو چین رخ می دهد. مردم این روستا از اقلیت شوی هستند که بیش از هزار سال است در این منطقه زندگی می کنند. این تخم های سنگی ابعادی 30 در 60 سانتیمتری داشته و وزن آن ها به 300 گرم نیز خواهد رسید. مردم روستا این تخم های سنگی را نشانه خوش شانسی دانسته و آن ها را برداشته و در خانه هایشان نگهداری می کنند. بر اساس ادعای ساکنین روستا هر 30 سال یک بار این تخم های سنگی از صخره ها فرو می ریزند و مردم روستا مانند بت آن ها را پرستش می کنند.

این تخم های سنگی به رنگ آبی تیره بوده و شباهت زیادی به تخم دایناسور دارند. بیش از 100 خانواده در این روستا زندگی کرده و تاکنون بیش از 100 تخم سنگی جمع آوری کرده و در خانه هایشان نگهداری می کنند. مردم روستا بر این باورند که این سنگ ها خوش شانسی آورده و به زوج های جوان کمک می کنند که فرزندان پسر بیشتری داشته باشند. اگر چه سالهاست این پدیده باورنکردنی کشف شده و تئوری های مختلفی در مورد علت آن گفته شده اما هنوز هیچ تئوری قابل قبولی در این خصوص به طور رسمی مطرح نشده است. اما خب نباید در تور چین این بهانه را از دست داد و از دیدن این پدیده غافل شد.

به "در این کوهستان چین شاهد وقایع عجیب طبیعی خواهید بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در این کوهستان چین شاهد وقایع عجیب طبیعی خواهید بود"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید