گلابر، کلارو به سینماحقیقت می آید

به گزارش تور روسیه ارزان، فیلم مستند بلند گلابر، کلارو تولید کشور برزیل، در بخش پرتره بین الملل چهاردهمین جشنواره سینماحقیقت به نمایش گذاشته می شود.

گلابر، کلارو به سینماحقیقت می آید

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران به نقل از روابط عمومی جشنواره بین المللی سینماحقیقت، فیلم مستند بلند گلابر، کلارو Glauber, Claro تولید سال 2020 کشور برزیل به کارگردانی سزار منگتی، در بخش پرتره بین الملل چهاردهمین جشنواره سینماحقیقت به نمایش گذاشته می شود.

این مستند روایتی است از سال هایی که گلابر روشا فیلمساز برزیلی در فاصله سال های 1970 تا 1976 به ایتالیا تبعید می شود. در این فیلم با استفاده از خاطرات اقوام، دوستان و همکاران فیلمساز، زندگی روشا در آن مقطع زمانی به تصویر کشیده می شود.

فیلم همچنین مروری دارد بر شرایط آخرین بازمانده اش کلارو که در رم به ضرب گلوله کشته می شود. گلابر، کلارو ضمن روایت تجربیات روشا و سایر هنرمندان دهه 70 ایتالیا، به موضوعات دیگری همچون سینمای مدرن، سینمای زیرزمینی، نئورئالیسم و کنش گری سیاسی نیز می پردازد.

فیلمبردار و کارگردان این فیلم سزار منگتی است. اوگنیو بارسلونی نویسنده، ویلم دیاس تدوینگر و رناتو سیاسکا و بتو برانت تهیه کنندگان گلابر، کلارو هستند. این فیلم محصول سال 2020 برزیل است و پیشتر در جشنواره فیلم رم به نمایش گذاشته شده است.

سزار منگتی Cesar Meneghetti هنرمند تجسمی و کارگردان سینما، متولد سال 1964 در برزیل است که اصلیتی ایتالیایی دارد. رویا های چرمی، 2984، موتوبوی، تروریست، مداخلات، کاخورو لوکو، برخی از آثار این فیلمساز است.

بخش های مختلف بین المللی این دوره سینماحقیقت به صورت غیررقابتی و در قالب نمایش های برخط (آنلاین) برگزار می شود.

کوبریک به روایت کوبریک ساخته گرگوری مونرو، گشودن در های سینما ساخته نذار اندری، مدینه فاضله وینتانیک ساخته میرا برت- وینتانیک از دیگر فیلم های بخش پرتره این دوره سینماحقیقت است.

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی کشور، چهاردهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران سینماحقیقت را به دبیری محمد حمیدی مقدم، در آذرمـاه 1399 و با توجه به شیوع جهانی بیماری کووید 19 به صورت مجازی و نمایش برخط (آنلاین) برگزار خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 دی 1399 بروزرسانی: 2 دی 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 1643

به "گلابر، کلارو به سینماحقیقت می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گلابر، کلارو به سینماحقیقت می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید