10 نشانه هشداردهنده جدی در بروز آلزایمر

به گزارش تور روسیه ارزان، علائم این بیماری معمولا به کندی پیشرفت می کنند و به مرور زمان وخیم تر می شود تا جایی که درکار های عادی روزانه و زندگی روز مره اختلال ایجاد می کند. 10 نشانه هشداردهنده این بیماری عبارتند از:

10 نشانه هشداردهنده جدی در بروز آلزایمر

10 نشانه هشداردهنده جدی در بروز آلزایمر

آلزایمر نوعی از اختلال مشاعر است که موجب بروز مسائل حافظه ای، رفتاری و فکری می شود.

علائم این بیماری معمولا به کندی پیشرفت می کنند و به مرور زمان وخیم تر می شود تا جایی که درکار های عادی روزانه و زندگی روز مره اختلال ایجاد می کند.

10 نشانه هشداردهنده این بیماری عبارتند از:

1ـ تضعیف حافظه و بروز حالت های فراموشی که زندگی روزمره را مختل می کند.

یکی از شایعترین علائم آلزایمر از دست دادن حافظه بویژه فراموش کردن اطلاعاتی است که فرد بیمار اخیرا آن ها را به خاطر سپرده است. سایر موارد شامل فراموش کردن تاریخ ها و روید ادهای مهم، پرسیدن مکرر اطلاعات مشابه و وابستگی به وسایلی مثل دفتر یادداشت و لوازم الکترونیکی برای به یاد آوردن موضوعات معمولی هستند.

2ـ چالش در برنامه ریزی یا حل مسائل.

برخی افراد ممکن است تغییراتی را در توانایی شان برای برنامه ریزی یا کارکردن با اعداد و ارقام تجربه کنند. آن ها اغلب رسیدگی به صورت حساب های ماهانه را فراموش می کنند و در تمرکز کردن و انجام کارهای طولانی تر با مشکل روبرو می شوند.

3ـ مشکل در انجام کارهای معمول و ساده در منزل، محل کار و حتی تفریحات.

مبتلایان به آلزایمر اغلب در انجام و تکمیل کارهای روزانه و معمول با مشکل روبرو می شوند. آن ها حتی برای رانندگی کردن تا یک مقصد آشنا، مدیریت هزینه های کاری و یا به یا دآوردن قوانین بازی های مورد علاقه شان دچار مشکل می شوند.

4ـ سردرگم شدن در زمان و مکان

مبتلایان به آلزایمر نمی توانند تاریخ ها، فصول و گذر زمان را دنبال کنند. آن ها گاهی فراموش می کنند که کجا هستند و چگونه خود را به این محل رسانده اند.

5ـ مشکل در درک تصاویر

در برخی از افراد داشتن مشکل بینایی در واقع نشانه ای از آلزایمر است. آن ها هم چنین در خواندن، تشخیص مسافت و رنگ و تضاد نورها مشکل پیدا می کنند. گاهی اوقات وقتی مقابل آیینه قرار می گیرند، تصور می کنند فرد دیگری مقابل آن ها ایستاده و درک نمی کنند که تصویر خودشان است.

6ـ پیدا کردن مسائل تازه با واژه ها در گفتن یا نوشتن

مبتلایان به آلزایمر در دنبال کردن یا پیوستن به یک گفت وگو ناتوان می شوند، آنها گاهی در حین گفت وگو متوقف می شوند و برای ادامه صحبت های خود هیچ ایده ای ندارند و دائم جملات مشابهی را تکرار می کنند. هم چنین در پیدا کردن واژه های مناسب در بین مکالمه خود ناتوان می شوند.

7ـ گذاشتن اشیاء در جای غیرمعمول و از دست دادن توان ردیابی مجدد برای پیدا کردن آن ها.

بیماران آلزایمری اغلب وسایل خود را در جاهای غیرمعمولی می گذارند و بعد جای آن ها را فراموش می کنند. به علاوه حتی توان آن را ندارند که با رجوع به حافظه خود جای قرار دادن وسیله مورد نظر را ردیابی کنند.

8 ـ ضعف و ناتوانی در قضاوت و تصمیم گیری

بیماران مبتلا به آلزایمر اغلب در قضاوت و تصمیم گیری دستخوش تغییراتی می شوند که توان آن ها را در این زمینه ها کاهش می دهد.

9ـ عقب نشینی از فعالیت های کاری و اجتماعی

این بیماران به تدریج خود را از برنامه های گروهی و فعالیت های اجتماعی و ورزشی کنار می کشند.

10 ـ تغییر در خلق و خو وشخصیت.

ویژگی های شخصیتی و خلق وخوی این بیماران هم تغییر می کند. آن ها دچار سردرگمی، تردید و ظن، افسردگی، ترس واضطراب می شوند و به سادگی در شرایط مختلف آشفته و پریشان می شوند.

منبع:سلامت نیوز

ارسال از طریق کاربر محترم سایت : hasantaleb

منبع: راسخون
انتشار: 12 مهر 1400 بروزرسانی: 12 مهر 1400 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 2123

به "10 نشانه هشداردهنده جدی در بروز آلزایمر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 نشانه هشداردهنده جدی در بروز آلزایمر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید